НБУ стимулює банки зменшувати залучення валютних депозитів

20 червня 2012 в 15:39
Регулятор підвищив нормативи резервування валютних вкладів для комерційних банків. Як результат, фінустанови змушені переглядати прибутковість депозитів в іноземних валютах у бік зменшення відсотків. Таким чином Нацбанк проводить політику дедоларизації економіки, зокрема, структури депозитів, стимулюючи віддавати перевагу вкладам у гривні.
dollari_12-4.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

 

Національний банк України (НБУ) з 30 червня підвищує нормативи обов'язкового резервування за вкладами в іноземній валюті на 1-1,5 процентних пункти, зокрема, за короткостроковими коштами і депозитами юридичних і фізичних осіб з 8% до 9%, а за довгостроковими - з 2% до 3%.
 
Згідно з постановою НБУ № 248 від 19 червня, розісланою банкам у середу, норматив резервування за валютними внесками юридичних і фізичних осіб до запитання і за коштами на поточних рахунках збільшений з 8,5% до 10%.
 
 
Крім того, з 2% до 3% підвищено норматив резервування за валютними коштами (крім російських рублів), залученими банками від банків-нерезидентів та фінансових організацій нерезидентів.
 
Нормативи за гривневими вкладами залишилися незмінними і рівні нулю.
 
Як повідомлялося, Нацбанк з 31 березня підвищив на 0,5% обсяги резервів для поточних валютних рахунків юридичних та фізичних осіб - до 8,5% і короткострокових валютних вкладів - до 8%.
 
Експерти вважають, що збільшення норм резервування призведе до подорожчання ресурсів, а отже, змусить банки переглядати прибутковість депозитів у сторону зменшення.
 
В НБУ раніше заявляли, що банкам заради збереження свого прибутку доведеться знизити ціну залучення валютних депозитів. У цьому випадку мета Нацбанку, за словами представника регулятора, - не відбирати в банків гроші, а дати ринку сигнал, що НБУ бачить падіння кредитного портфеля у валюті, водночас як пасиви зростають.
 
Читайте також:
 
 
 
За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...