5 млн українців працюють нелегально, - Азаров

5 квітня 2012 в 08:21
Чверть працездатних українців, або майже 40% від усіх працюючих громадян працюють без офіційного оформлення, тобто знаходяться в тіні.
500_griven_konvert_ruka_vzyatka.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

З 20 млн працездатних громадян офіційно працюють лише 13 млн, а близько 5 млн людей знаходиться поза легальним ринком праці.

Про це повідомив прем'єр-міністр України Микола Азаров, відкриваючи засідання Кабінету міністрів у середу, 5 квітня.

"Такі робітники абсолютно незахищені. Роботодавець щодо них не несе ніяких соціальних зобов'язань. І відповідальності найчастіше теж не несе", - зазначив прем'єр.

Зокрема, за його словами, кожен п'ятий молодий чоловік до 25 років не має роботи, та сама ситуація і з тими, кому за 50 років. 40% випускників вишів влаштовуються на роботу не за отриманою спеціальністю. Шанс підвищити кваліфікацію має тільки один з десяти штатних працівників.

Всього 100 тисяч українців офіційно заробляють більше 18 тис. грн на місяць

Це дуже серйозні, застарілі і системні деформації нашого ринку праці, зазначив Азаров. Говорячи про реалізацію політики зайнятості населення, прем'єр підкреслив, що держава на реалізацію цієї програми в останні роки витрачає близько 6 млрд грн щорічно практично даремно.

Нагадаємо, за словами Азарова, сьогодні в Україні майже 8 млн осіб працездатного віку залишаються економічно неактивними через низку причин.

Як повідомлялося, за даними Мінсоцполітики, на сьогодні в Україні безробіття становить 7,8%, молодіжне безробіття - 20%, 10% безробіття серед людей передпенсійного віку і 30% - у сільській місцевості.

У зв'язку з цим прем'єр-міністр доручив віце-прем'єру - міністру соціальної політики Сергію Тігіпку підготувати нову редакцію законопроекту "Про зайнятість населення" протягом місяця.

Азаров також окреслив головні питання, які, за його словами, мають бути вирішені в Україні найближчим часом в рамках вирішення проблеми зайнятості населення. Зокрема, прем'єр підкреслив необхідність вирішення питання легалізації ринку праці, стимулювання справедливого рівня винагороди за кваліфіковану працю, прискорення створення нових робочих місць і скорочення безробіття у країні.

Читайте також:

Азаров радить підприємствам підвищувати зарплати своїм працівникам

Розмір соціального внеску Кабмін планує визначати величиною бізнесу

В Україні зростає кількість вакансій, але криза зайнятості не йде

Розподіл держзамовлення у вишах не відповідає реальному стану ринку праці

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...