Знайдено раніше невідому роботу Ван Гога (відео)

21 березня 2012 в 12:40
Натюрморт з луговими квітами і трояндами з голландського музею Крьоллер-Мюллер в Оттерло, що зберігався з 1974 року, виявився полотном Ван Гога. Полотно відомого художника раніше вважалося роботою невідомого майстра.
1457026_20120321092248.gif
Müller Museum

«Натюрморт з луговими квітами і трояндами», що зберігався з 1974 року у голландському музеї Крьоллер-Мюллер, виявився не роботою невідомого майстра, а полотном Ван Гога.

Аналіз полотна, проведений за допомогою рентгена, дозволив зробити висновок, що Ван Гог написав букет із маків, волошок, дельфініума, ромашок, троянд та інших польових рослин у 1886 році в Парижі, поверх виконаної в Антверпені учнівської роботи, що зображає двох напівоголених борців. Про картину з борцями художник згадує у листуванні з братом Тео, на яке вчені звикли покладатися як на найбільш надійне джерело для атрибуції полотен, однак про натюрморт із луговими квітами у його листах не сказано ані слова, саме тому авторство полотна довгий час не могли визначити.

Фахівці стверджували, що полотно нетипове для Ван Гога, а квітів у вазі занадто багато, що не відповідає звичній манері художника. І тільки силуети борців, виявлені під квітами, допомогли визнати картину твором Ван Гога.

Відсутність згадок про неї у листах до Тео також знайшла своє пояснення: влітку 1886 брати перебували у Парижі разом.

«Це найважливіше відкриття. Під час роботи було повне відчуття, що я підглядаю з-за плеча самого Ван Гога», - сказав професор Йоріс Дік з Дельфтського технологічного університету, який брав участь в атрибуції картини.

Музей Крьоллер-Мюллер в Оттерло володіє однією з найбільших у світі колекцій Ван Гога, поступаючись лише музею художника в Амстердамі. «Натюрморт з луговими квітами» було придбано у 1974 році на аукціоні.

Читайте також:

Ван Гог не вбивав себе, — дослідники

Вчені з'ясували причину втрати фарб полотнами Ван Гога

Безцінна картина Ван Гога вкрадена з єгипетського музею

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...