Топ Новини

Зменшення квоти на українські фільми стане фатальним для нашого кіно, - Ільєнко

19 червня 2012 в 10:46
Якщо зменшать квоти на показ українських фільмів, то це легалізує присутність іноземного кіно і на екранах кінотеатрів, і на екранах телевізорів. Режисер Михайло Іллєнко вважає, що для українського кіно це буде дуже важкий удар, можливо і фатальний.

Зменшення квоти на показ українських фільмів у всіх кінотеатрах і ефірі телеканалів може  завдати дуже взначного удару українському кінематографу. Про це заявив режисер Михайло Іллєнко, коментуючи законопроект Віктора Януковича-молодшого

За словами режисера, він ще не читав законопроект про підтримку розвитку вітчизняного кінематографа, але колеги кажуть, що квоту будуть зменшувати. «Я думаю, що так з національним виробником, хоч він виробляє помідори, хоч велосипеди, хоч він виробляє кіно, неправильно робити. Це неправильна політика. У нас сьогодні кіно в результаті дуже складного 20-річного періоду опинилося на межі зникнення. І перш ніж вводити квоти, йому треба дати шанс піднятися на ноги», - підкреслив він.

Він вважає, що для цього необхідно задіяти механізми, які вже давно відпрацьовано в інших країнах.

«Фактично, якщо подивитися на екрани, на афіші кінотеатрів і програми телепередач, ми розуміємо, що якщо квота якась й існує, то вона не діє. Якщо її ще зменшити, то це легалізує присутність іноземного кіно і на екранах кінотеатрів, і на екранах телевізорів. Для нашого кіно це буде дуже важкий удар, можливо і фатальний», - переконаний фахівець

Іллєнко сказав, що знає на власному прикладі, як його найбільш рейтинговим фільмів було важко пробитися на екрани в реальній ситуації. «Кінотеатри розписані між іноземними фільмами, нам залишається, в більшості випадків, ранковий час, наприклад, денне, в будні», - розповів він.

«Нам і так неможливо математично за чинної системи кількості кінотеатрів та обсягів фінансування вийти на самоокупність. Це просто формула математична, це не емоції. Якщо квоту зменшити, шанс зменшується. Якщо фільми не повертають гроші, то це зупинка кіновиробництва», - підкреслив він.

Зменшення квоти національних фільмів, за словами режисера, призведе до значного погіршення ситуації. «Те, що сьогодні робиться, ті маленькі хитрощі, завдяки яким нібито квота дотримується, але насправді це не так, то умовності будуть усунені. Не треба буде навіть до хитрощів вдаватися», - зазначив він.

Він додав, що не чув, щоб з професійними людьми, які працюють в кіно, а також молодими фахівцями, були якісь обговорення таких законопроектів щодо поетапного введення квоти національних фільмів. «Виходить, що ці рішення відокремлені від тих, хто займається цим професійно. Це теж мені не зрозуміло», - резюмував режисер.

Нагадаємо: народний депутат від фракції Партії регіонів Віктор Янукович зареєстрував у Верховній Раді три законопроекти, спрямовані на підтримку розвитку українського кінематографа. Вони передбачають внесення змін до законів, пов'язаних із кіноіндустрією, а також у Податкового і Митного кодексів.

Зокрема, там пропонують скасувати чинну 30-відсоткову частку  квотування національних фільмів, обов'язкову для всіх кінотеатрів і телеканалів, і вводити її поетапно: протягом 2012-2013 років - 5%, в 2014 році - 10%, в 2015 році - 20% , з 2016 року - 30%. ! zn

Читайте також:

Італійські кінематографісти розкажуть в Карпатах про трагедію українських заробітчан

Україна і Франція будуть спільно знімати кіно

Американська актриса українського походження отримала театрального «Оскара»

За матеріалами: УНН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...