Топ Новини

В Національному худмузеї покажуть ретроспективу робіт одного з найдорожчих українських живописців

21 жовтня 2011 в 08:39
В Національному художньому музеї України з 28 жовтня відкривається масштабна ретроспективна виставка одного з найвизначніших українських живописців другої половини ХХ сторіччя Сергія Шишка.
hud_1393.jpg
Сергей Шишко «Фонтан», 1951 г. холст, масло; 58х72

Як повідомили у прес-службі музею, виставка відбудеться з нагоди 100-річчя від дня народження художника і триватиме до 4 листопада.

Проект надає унікальну можливість побачити ретроспективу творчості Сергія Шишка в його найкращих творах. Буде представлено близько 100 творів із колекції НХМУ, також експозицію доповнять твори із колекцій інших київських музеїв. Зокрема будуть представлені твори, виконані митцем в роки його творчої зрілості і всенародного визнання («Зима», «Мирні поля», «Соняхи», серія «Київська сюїта» і т.д.) а також унікальні ранні композиції Сергія Шишка, створені наприкінці 1930-початку 1940-х років («Широке поле», «Сільське подвір’я», «В селі хатки», «В зруйнованому Чернігові», і т.д.).

Сергій Федорович Шишко народився 12 червня 1911 року в с. Носівка на Чернігівщині. Випускник Київського художнього інституту (майстерні Олександра Богомазова та Федора Кричевського) та Всеросійській Академії художеств в Ленінграді (вчителі Борис Йогансон та О.Зайцев), С.Шишко отримав мистецьку освіту європейського рівня. Його картини є рідкісним в українському мистецтві 1950-1970-х років прикладом імпресіоністичного підходу до зображення натури, який вирізнявся з-поміж творів пануючого в той час соцреалізму.

Найбільш повно творча індивідуальність майстра знайшла свій вислів в пейзажному жанрі, над яким Сергій.Шишко працював все життя. Майже півстоліття присвятив Сергій Шишко пейзажам Києва, в якому мешкав із 1944 року («Київ. Маріїнський палац», «Голосіівський ліс», «Старий Поділ» і т.д.). Зокрема в 1982 році великий цикл картин, об’єднаних назвою “Київ – улюблене місто”, був відзначений Державною премією УРСР імені Т.Г. Шевченка.

Окремо варто згадати експресивні за живописом натюрморти та характерні портрети художника, які також будуть представлені в експозиції.
 

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...