В Національному худмузеї покажуть ретроспективу робіт одного з найдорожчих українських живописців

Поділитися
Сергей Шишко «Фонтан», 1951 г. холст, масло; 58х72
В Національному художньому музеї України з 28 жовтня відкривається масштабна ретроспективна виставка одного з найвизначніших українських живописців другої половини ХХ сторіччя Сергія Шишка.

Як повідомили у прес-службі музею, виставка відбудеться з нагоди 100-річчя від дня народження художника і триватиме до 4 листопада.

Проект надає унікальну можливість побачити ретроспективу творчості Сергія Шишка в його найкращих творах. Буде представлено близько 100 творів із колекції НХМУ, також експозицію доповнять твори із колекцій інших київських музеїв. Зокрема будуть представлені твори, виконані митцем в роки його творчої зрілості і всенародного визнання («Зима», «Мирні поля», «Соняхи», серія «Київська сюїта» і т.д.) а також унікальні ранні композиції Сергія Шишка, створені наприкінці 1930-початку 1940-х років («Широке поле», «Сільське подвір’я», «В селі хатки», «В зруйнованому Чернігові», і т.д.).

Сергій Федорович Шишко народився 12 червня 1911 року в с. Носівка на Чернігівщині. Випускник Київського художнього інституту (майстерні Олександра Богомазова та Федора Кричевського) та Всеросійській Академії художеств в Ленінграді (вчителі Борис Йогансон та О.Зайцев), С.Шишко отримав мистецьку освіту європейського рівня. Його картини є рідкісним в українському мистецтві 1950-1970-х років прикладом імпресіоністичного підходу до зображення натури, який вирізнявся з-поміж творів пануючого в той час соцреалізму.

Найбільш повно творча індивідуальність майстра знайшла свій вислів в пейзажному жанрі, над яким Сергій.Шишко працював все життя. Майже півстоліття присвятив Сергій Шишко пейзажам Києва, в якому мешкав із 1944 року («Київ. Маріїнський палац», «Голосіівський ліс», «Старий Поділ» і т.д.). Зокрема в 1982 році великий цикл картин, об’єднаних назвою “Київ – улюблене місто”, був відзначений Державною премією УРСР імені Т.Г. Шевченка.

Окремо варто згадати експресивні за живописом натюрморти та характерні портрети художника, які також будуть представлені в експозиції.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі