Україна стала головним гостем літературного фестивалю у Франції

16 листопада 2012 в 11:18
На престижному міжнародному фестивалі Європейських літератур у місті Коньяк представили українську літературу, кіно, музику і живопис.

У цьому році Україна стала спеціальним гостем на фестивалі Європейських літератур у Франції, відкриття якого відбулося 15 листопада.

Головний слоган фестивалю у місті Коньяк - «Україна на часі» / »Ukraine à la page». Як пише газета
«Сегодня», традиційно фестиваль відкрився врученням літературної премії «Молоді європейці» імені Жана Моне за кращу книгу для юнацтва.

У цьому році переміг Велібор Колич з романом «Ісус і Тіто» про югославських підлітків 1970-х. Відразу після цього ведучі анонсували виступ Себастяна Боке з презентацією сучасних українських поетів Дмитра Лазуткіна, Павла Коробчука, Олега Коцарева та Богдана Горобчука.

Також було продовження «Української ретроспективи» - перегляд коронованого у 1990 році на Венеціанському фестивалі українського фільму «Розпад» Михайла Бєлікова.

Пройшла наукова конференція, присвячена українському дисидентові Леоніду Плющу і його книгам про мораль і етику в політиці. Закінчився перший день фестивалю переглядом фільму «Голод 33», знятим Олесем Янчуком в 1991 році і круглим столом «Голодомор. Історії його сприйняття у Франції».

Крім того, пройшли автограф-сесії Любка Дереша, Андрія Куркова та Марини Левицької. В офіційній і неофіційній частині фестивалю також брали участь українські перекладачі, видавці, журналісти та громадські діячі.

Цей престижний міжнародний літературний фестиваль вперше стартував в 1988-му році на столітній ювілей Жана Моне, одного з отців Євросоюзу, уродженця Коньяку.

Читайте також:

Куратор «Україна, гудбай» хоче екранізувати роман Марії Матіос

Українцям представлять нове британське кіно і старого Хічкока

На Римському кінофестивалі Україну представить новий фільм Кіри Муратової

У Росії виявили невідомі роботи Тараса Шевченка

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...