Топ Новини

У Мінкульті побоюються, що Старокиївська гора сповзе вниз під вагою Десятинної церкви

12 листопада 2012 в 15:41
Зведення Десятинної церкви на місці старого фундаменту загрожує знищенням історичної частини Києва, впевнені в Мінкульті. Проект масивної споруди лобіює Московський патріархат.

Старокиївська гора знаходиться в критичному стані, тому не витримала будівництва і сповзла вниз разом з Національним музеєм історії України та фундаментами Десятинної церкви.

Про це повідомили в Міністерстві культури у відповідь на запит голови комісії Київради з питань культури Олександра Бригинця щодо будівництва на фундаментах Десятинної церкви.

У відповіді Міністерства культури йдеться про те, що, «за попередніми інженерно-геологічними та геофізичними вишукувань, технічний стан північно-східної території Старокиївської гори знаходиться в критичному стані».

«На ній виявлено зсувонебезпечні процеси, а це ставить під сумнів доцільність зведення нових будівель на території садиби Національного музею історії України», - зауважили в Мінкультури.

У Міністерстві культури заявили, що відтворення Десятинної церкви неможливе через те, що стан залишків храму дозволяє лише в загальних рисах зрозуміти планувальну структуру пам'ятника і точно не відомі функціональне призначення окремих компатріментів храму, кількість куполів, місце розташування окремих елементів і прикрас.

Читайте також:

Московському патріархату наказали «розбетонувати» свою каплицю біля Десятинної

Московський патріархат продовжує незаконно добудовувати свій храм біля Десятинної церкви (ФОТО)

Попов звинуватив у знесенні будинків на Андріївському своїх попередників

У Києві завершені розкопки на місці Десятинної церкви

За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...