У Києві виступить Найджел Кеннеді - скандальний інтерпретатор класики у стилі рок-н-рол

22 серпня 2012 в 09:57
У вересні в Києві пройде Міжнародний фестиваль класичної музики Chamber Music Session-2012. Фестиваль відкриє один з найвідоміших скрипалів планети, зірка світової величини Найджел Кеннеді.

З 4 по 12 вересня в Києві відбудеться Міжнародний фестиваль класичної музики Chamber Music Session-2012. Його концертними майданчиками стануть відразу дві зали: Галерея «Лавра» та Колонна зала Національної філармонії України. Програма обіцяє бути напрочуд різноманітною, унікальною і цікавою.

Фестиваль відкриє один з найвідоміших скрипалів планети, зірка світової величини Найджел Кеннеді. Британський віртуоз, один з провідних виконавців свого покоління (музикантові 55 років), набув скандальної репутації в академічних колах, які не прийняли його «рок-н-рольний» підхід до інтерпретації музичної класики. Кеннеді постійно «грішить» змішуванням симфонічних традицій з джазовими, виступає з рок-музикантами, декларує зв'язки з футбольними фанатами. Втім, фахівці схвалюють безсумнівний внесок Кеннеді в популяризацію класичної музики, залучення до її спадщини нової, молодої аудиторії. Скрипаль записав репертуар широкого жанрового діапазону на кількох провідних лейблах, зокрема, EMI, Decca Records, Sony, Chandos Records, Blue Note Records.

Гостями другого дня стане інтернаціональний квартет флейт у складі видатного флейтиста сучасності П'єра-Іва Арто (Франція), Хенріка Світцера (Данія), Крістіни Сарксян (Україна-Франція), Лінн Аннетт Ерно (Норвегія). Після них зіграє фортепіанний квартет з Мадрида у складі Вадима Гладкова (фортепіано), Юлії Іглінової-Мільштейн (скрипка), Ювал Готлібовича (альт) та Наталії Маргуліс (віолончель).

У третій вечір підмостки фестивалю прикрасить легенда фортепіанної музики, лауреат численних міжнародних премій, що співпрацює з найвідомішими оркестрами світу, Сергій Бабаян (США). Його виступ відбудеться у Колонній залі ім. Лисенка.

На сцені фестивалю виступлять у супроводі Національного ансамблю солістів «Київська камерата» піаніст Массіміліано Ферраті (Італія) і єдиний володар Grammy серед українців, соліст оркестру Kremerata Baltica Андрій Пушкарьов (вібрафон). Диригент - наш співвітчизник Богдан Швед, який довгий час працює в швейцарському Базелі.

Гостями проекту стануть молодий фортепіанний дует з Франції Дельфін Арман і Юн-Хо Чен, франко-американський фортепіанний квартет United Nation Piano Quartett.

У рамках фестивалю вперше на Україні прозвучить авторська камерна версія «Німецького реквієму» Йоганнеса Брамса. Реквієм виконає інтернаціональний склад виконавців: солісти Верена Краузе (сопрано, Німеччина-Швейцарія), Ендрю Ешвін (баритон, Великобританія), фортепіанний дует Фредерік Шовелен - Марк Соле-Леріс (Франція) і київський камерний хор «Кредо» (диригент - Богдан Швед, Україна-Швейцарія).

Продовжать програму фестивалю Шимановський квартет (Німеччина) і київський струнний квартет Post Scriptum, до яких приєднається переможець останнього Міжнародного конкурсу ім.Ф.Бузоні, один з найсильніших молодих українських піаністів Антоній Баришевський.

Шанувальники фестивалю почують переможця конкурсів ім.Ф.Шопена і П.Чайковського американського піаніста Кевіна Кеннера з квінтетом «Ліберо» і шопенівською програмою.

Вперше київська публіка матиме можливість відвідати унікальний концерт, в якому на історичному фортепіано голландець Барт ван Оорта (піанофорте) зіграє у супроводі музикантів Van Swieten Society.

Закриють фестиваль два фортепіанні дуети: Ірина Алексійчук - Юрій Кот та організатори проекту Олександра Зайцева - Дмитро Таванець, які в кінці концерту зберуться в фортепіанний квартет на чотирьох роялях. Їхній виступ на сцені Колонної зали філармонії завершить великий восьмиденний марш академічної музики в українській столиці.

Читайте також:

В Україні з’явиться свій фестиваль Woodstock

«Місяць джазу у Криму» об’єднає кілька фестивалів

Фестивалю «Таврійські ігри» цього року не буде

 

За матеріалами:
Теги Культура
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...