Топ Новини

У Києві відроджують конкурс імені Лисенка: зі скрипкою Страдіварі і рекордним гран-прі в тис.

1 листопада 2012 в 12:10
На майбутній конкурс Лисенка подано понад 200 заявок у чотирьох номінаціях: фортепіано, скрипка, віолончель і вокал. Очолять журі досвідчені українські виконавці і педагоги.
skripka.jpg
mediaport.ua

У середині листопада (з 15 по 24) у чотирьох концертних залах столиці пройде V Міжнародний конкурс молодих виконавців академічної музики ім. Миколи Лисенка. Переможець отримає безпрецедентний (як для України) грошовий приз - 20 тис. доларів.

Головною ж сенсацією конкурсу стане унікальна безцінна скрипка Страдіварі, яку один із членів міжнародного журі спеціально доставить до Києва. На ній зіграє переможець конкурсу Лисенко в заключний день музичного форуму.

На майбутній конкурс Лисенка подано понад 200 заявок у чотирьох номінаціях: фортепіано, скрипка, віолончель і вокал (окремо присуджуються премії жіночим та чоловічим голосам). До участі допущено 220 конкурсантів у віці до 32 (інструментальні номінації) і 35 (вокал) років: 41 піаніст, 56 скрипалів, 22 віолончелісти і 111 вокалістів. До їхнього числа, як і в журі, увійшли музиканти з усіх кінців планети - США, Європи, Азії, колишніх радянських республік і навіть із Конго, однак більшість конкурсантів складають українці і росіяни.

Очолять журі досвідчені українські виконавці і педагоги: Валерій Козлов (фортепіано), Анатолій Баженов (скрипка), Іван Кучер (віолончель) та Марія Стеф'юк (вокал).

Три тури прослуховувань піаністів пройдуть у Національній філармонії, де ті, хто вийшов в останній третій тур, гратимуть з філармонічним оркестром. Скрипалі змагатимуться у Великому залі академії Чайковського (їм акомпанує Національний симфонічний). Вокалісти співатимуть там же - у Малому (оркестровий тур «обслуговує» оркестр Національної опери). Віолончель її шанувальники послухають у Будинку Вчених на Володимирській, 45-А у супроводі Державного естрадно-симфонічного оркестру України, за пультом якого чимало років стоїть правнук і тезка Миколи Лисенка.

Головним організатором Міжнародного музичного конкурсу імені Миколи Лисенка є Міністерство культури.

«Нами поставлено завдання вивести цей конкурс у число найбільш престижних світових музичних змагань. Тому ми і розробили нові умови проведення конкурсу» - розповіла у коментарі ZN.UA Лілія Гомольська, директор Департаменту формування держполітики у сфері культури, мистецтв і освіти Міністерства культури.

За її словами, нинішній конкурс передбачає чотири принципові відмінності від попередніх. «По-перше, це безпрецедентний як для конкурсів, які мають держпідтримку, преміальний фонд. Перша премія - 000 і звання Лауреата. Друга премія - 000 і звання Лауреата. Третя премія - 00 і звання Лауреата. Заохочувальні премії - 00 і диплом та 00 і диплом. Спеціальна премія - 00 і диплом «За найкраще виконання твору Миколи Лисенка» та 00 і диплом «Найкращий концертмейстер конкурсу», - повідомила Лілія Гомольська.

Читайте також:

Мінкульт хоче відродити кіностудії через централізоване фінансування

Названо лауреата Букерівської премії

Козаки з «Енеїди» стали жертвами закону про заборону реклами паління


 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...