У Києві покажуть древні символи язичництва

3 квітня 2012 в 15:00
"Дідизна" - це особливий тематичний збірник робіт, що дозволяють заглянути в духовні глибини наших предків. Твори відрізняються піктографічною стислістю і утілюють архетипні образи язичницької віри.

Більше 80 робіт, вирізаних з дерева і присвячених древній язичницькій і християнській духовності українців, покажуть у Києві з 5 по 17 квітня.

Виставка "Дідизна", на якій будуть представлені твори одного з найяскравіших представників сучасного декоративно-прикладного мистецтва Гуцульщини Василя Бовича, відбудеться в арт-холі "Кайрос".

Косовский художник Василь Бович використовує особливу техніку різьблення по дереву - графіку в дереві. Окрім, власне, різьблення, застосовується тонування, аплікація писанкарскою шкаралупою, декорування штучними коралами і перлами.

"Дідизна - це особливе тематичне охоплення робіт, які дозволяють заглянути в духовні глибини наших предків. Твори, представлені на виставці, відзначаються піктографічною стислістю, утілюють архетипні образи язичницької віри, що випромінюють чисту енергію знака-оберега, знака-символа", - говориться в повідомленні арт-хола "Кайрос".

Бович багато років присвятив вивченню особливостей вірувань древніх українців, язичницькій і християнській символіці і утілив це в дереві. За словами художника, через свої роботи він прагне повернути співвітчизників до витоків духовного джерела і донести краплі української обрядовості і звичаїв майбутньому поколінню.

На відкритті виставки 5 квітня будуть присутні мистецтвознавці, представники РУН віри, діячі культури, фольклористи, етнографи, поціновувачі декоративно-прикладного мистецтва.

Читайте також:

"Ладан, ікони, кераміка - поштою". Аби свято вдалося, хтось має потрудитися


Чи дійсно хрестом і мечем хрестили наших предків?

Герб України - які ідеї він містить у собі?

Пан-хазяїн як квінтесенція психокультури українців


 

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...