У держархіві псуються від холоду унікальні рукописи-оригінали Шевченка, Франка, Сковороди

27 грудня 2012 в 10:41
Голови профільних комітетів ВР звернулися до влади з проханням вжити заходів для забезпечення нормальних умов зберігання видатних раритетів української історії та літератури, які зараз псуються через занадто низьку температуру в архівах.
rukopis.JPG
sumno.com

Україна може втратити унікальних рукописів-оригіналів творів видатних національних письменників через неналежні умови зберігання в архіві.

З проханням забезпечити збереження рукописних раритетів до влади звернулися глави профільних комітетів Верховної Ради.

Як повідомили у прес-службі Миколи Томенка, ініціатори звернення отримали інформацію від діячів культури, письменників і вчених про те, що в Україні склалася катастрофічна ситуація зі станом збереження видатних книг.

Зокрема, у Центральному державному архіві громадських об'єднань України, де також зберігаються і матеріали фонду відділу рукописів Інституту літератури ім. Тараса Шевченка НАН України.

Мова йде про рукописи-оригінали творів Григорія Сковороди, Івана Котляревського, Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесі України і багатьох інших відомих українських письменників, а також про унікальний пергамент XIV сторіччя.

«Складність ситуації полягає в тому, що зараз, у зимовий період, при збереженні цих унікальних видань не дотримується температурно-вологісний режим приміщення, а тому ці раритети просто псуються», - наголошується в повідомленні.

Депутати підкреслили, що температура в приміщенні, де зберігаються подібні твори, має становити не менше 16 градусів. Однак зараз у приміщеннях Центрального держархіву громадських об'єднань України вона ледве сягає 8 градусів.

«Враховуючи, що найближчим часом очікуються сильні морози, вчені б'ють на сполох, адже унікальна спадщина може бути втрачена назавжди», - попередили ініціатори звернення.

Заяву склали голова комітету з питань свободи слова та інформації Микола Томенко, голова комітету з питань культури і духовності В'ячеслав Кириленко і глава комітету з питань науки і освіти Лілія Гриневич.

Вони закликали прем'єр-міністра Миколи Азарова, голову КМДА Олександра Попова та голову Державної архівної служби Ольгу Гінзбург зробити все можливе, щоб найближчим часом забезпечити нормальні умови для збереження видатних раритетів української історії та літератури.

Читайте також:

Колектив музею Десятинної церкви: Вся «робота» музею в руках УПЦ МП

На посаду міністра культури розглядають чотири кандидатури

Рукописи Богдана Лепкого у фондах київських архівів

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...