Топ Новини

Проект «Московські вибори» отримав премію Кандинського

15 грудня 2011 в 12:39
У Москві вручили премію Кандинського. Автором «Проекту року» було оголошено Юрія Альберта з проектом «Московські вибори» - іронія художника щодо демократичних виборів, мабуть, встигла у світлі подій останніх днів стати особливо актуальною.
yuri-albert_artguide.ru.jpg
artguide.ru

Суть проекту «Московські вибори» полягала в наступному: кожному охочому видавався аркуш з вісьмома питаннями, після заповнення відповідей на які його слід було опустити у прозорі контейнери з написами «так» і «ні». Таким чином Юрій Альберт спробував іронічно зімітувати процес виборів, за що і був відзначений журі престижної премії, що вручається з 2007 року і займається «просуванням російського сучасного мистецтва на міжнародну арену», пишуть znaki.fm

Окрім Альберта, були відзначені й інші молоді митці з числа дев'яти, що потрапили у шорт-ліст премії. Поліну Каніс назвали найкращою молодою художницею за перформанс «Яйця» (в рамках якого вона бігала по даху будинку і ловила у спідницю курячі яйця, натякаючи на сучасну ситуацію у взаєминах між статями), Анастасію Рябову визнали автором кращого медіа-арт проекту (вона підготувала в інтернеті збори колекцій репродукцій робіт різних художників).

Юрій Альберт, отримав грошовий приз у розмірі 40 тисяч євро. Приз художнику вручив видатний британський режисер Пітер Грінуей, який прилетів до Москви на спеціальне запрошення організаторів премії.

Каніс і Рябова отримали премії у розмірі відповідно 10 і 7 тисяч євро. На урочистій церемонії, що відбулася ввечері у середу, 14 грудня, Пітер Грінуей прочитав лекцію про вплив живопису та образотворчого мистецтва на кінематограф і продемонстрував фрагмент своєї нової мультимедіа-інсталяції на основі «Таємної вечері» да Вінчі.

 

За матеріалами: Znak1
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...