Престижна літературна премія Т. С. Еліота вперше пішла до США

15 січня 2013 в 23:04

Премію заснувало Товариство поетичної книги, яке заснував англо-американський поет Т. С. Еліот. Її вручають з 1993 року за найкращий збірник нових віршів, опублікований у Великобританії та Ірландії.

Шерон Олдс
Шерон Олдс

Американка Шерон Олдс отримала літературну премію Томаса Стернза Еліота за збірку віршів "Стрибок оленя". Вона стала першою поетесою зі США, що одержала цей приз.

У "Стрибок оленя" увійшли вірші, присвячені розлученню Олдс з її чоловіком. Члени журі на чолі з шотландської поетесою Керол Енн Даффі назвали збірку "приголомшливою книгою про красу і мужність". Премію, розмір якої становить 15 тисяч фунтів стерлінгів, американці вручили в лондонському музеї "Збори Уоллеса".

Премію заснувало Товариство поетичної книги, яке заснував англо-американський поет Т. С. Еліот. Її вручають з 1993 року за нйкращий збірник нових віршів, опублікований у Великобританії та Ірландії. У цьому році у шорт-ліст увійшло десять осіб. Всі лауреати отримали винагороду в тисячу фунтів стерлінгів.

Шерон Олдс, яка народилася у Сан-Франциско у 1942 році, раніше двічі номінована на премію Еліота. Перша її збірка віршів під назвою "Слово Сатани" вийшла у 1980 році. Відтоді вона випустила ще 11 книг. Зараз Олдс викладає письменницьку майстерність у Нью-Йоркському університеті.

Читайте також:

В держархіві псуються від холоду унікальні рукописи-оригінали Шевченка, Франка, Сковороди

Зі смертю Стругацького його премія перестала існувати, а журнал закривають

Ліна Костенко відмовилася приймати нагороду "Золотий письменник України"

Україна стала головним гостем літературного фестивалю у Франції

За матеріалами: Бі-бі-сі
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...