Топ Новини

Помер письменник Рей Бредбері

6 червня 2012 в 14:56
Письменника часто називали метром фантастики, одним з кращих письменників-фантастів і основоположником багатьох традицій жанру. Фактично ж Бредбері не був фантастом, оскільки його творчість можна зарахувати до «великої», позажанрової літератури, а суто фантастичних творів у нього лише мала частка.
into_publication.jpg
pe.com

Американський письменник, класик наукової фантастики Рей Бредбері помер у Каліфорнії. Інформацію про це вже підтвердили в родині письменника, а також його особистий біограф Сем Уеллер.

Письменник помер у віці 91 року.

Бредбері народився 22 серпня 1920 року в американському місті Уокіган, штат Іллінойс.

Його оповідання почали публікувати в 1950-их роках у журналах, що друкували фантастичну прозу.

Першим успіхом американського письменника стала збірка оповідань "Марсіанські хроніки". Протягом 1950-их років у Бредбері вийшло одразу кілька творів, які користуються успіхом і в сучасних читачів, зокрема, роман "451 градус за Фаренгейтом" і повість "Вино з кульбаб".

За все життя він написав понад 400 оповідань і 13 великих творів.

Бредбері був почесним доктором літератури коледжу Уіттьер (штат Каліфорнія), лауреатом премій О'Генрі, Бенджаміна Франкліна, премії Американської академії, премії Енн Радкліфф, премії "Гендальф". У 1988 році був удостоєний титулу "Гранд-мастер". У 1989 отримав премію Брема Стокера "за досягнення всього життя".

Письменника часто називали метром фантастики, одним з кращих письменників-фантастів і основоположником багатьох традицій жанру. Фактично ж Бредбері не був фантастом, оскільки його творчість слід віднести до «великої», позажанрової літератури, а суто фантастичних творів у нього лише мала частка. Тим не менш, Бредбері був володарем декількох нагород в області фантастики (Неб'юла - 1988, Хьюго - 1954).

Читайте також:

Помер артист Едуард Хіль


Помер багаторічний ведучий "На добраніч, малюки!" Володимир Ухін


Померла вдова Чорновола Атена Пашко

У Москві померла легендарна актриса Людмила Касаткіна

За матеріалами: , ,
Теги Культура
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...