Топ Новини

На картині Рембрандта знайшли прихований портрет

25 січня 2013 в 11:59

Німецькі фахівці за допомогою макроскопiчного рентген-флуоресцентного аналізу отримали чітке зображення "захованого" портрета.

У Німецькому синхротронному центру DESY за допомогою складної рентгенографічної технології вперше отримали чітке зображення людини, приховане під шарами фарби на картині Рембрандта "Портрет літньої людини у військовому костюмі".

Портрет зберігається у музеї Пола Гетті у Лос-Лос-анджелесі (США). Серед фахівців існує думка, що це портрет батька художника. Він написаний маслом на дошці, приблизно у 1630 році, на початку епохи бароко у Північній Європі.

Фахівці знали про багатошаровість, вони визначили це раніше, досліджуючи її за допомогою інфрачервоних і рентгенівських променів, а також пучків нейтронів. Проте тільки тепер, за допомогою нового методу - макроскопiчного рентген-флуоресцентного аналізу (MA-XRF), їм вперше вдалося отримати чітке зображення "захованого" портрета.

Промінь рентгена високої енергії викликає флюоресценцію - світіння, при цьому хімічно різні речовини, наприклад, різні фарби, світяться по-різному. Просканувавши всю картину рентгеном, вчені змогли отримати карту пігментів і, в кінцевому рахунку, відновити зображення, ніяк не пошкодивши "верхній" шедевр.

"Складність роботи з "замальованими" версіями картин Рембрандта в тому, що він використовував фарби з однаковим хімічним складом і для початкового малюнка, і для того, який наносив поверх. З Ван Гогом, наприклад, який використовував різні пігменти, працювати набагато легше", - зазначила співавтор дослідження, співробітник DESY Карен Аппель.

Читайте також:

Британські вчені записали сонети Шекспіра на ДНК

Реставратори знайшли нову роботу Ренуара

В Оксфорді знайшли шедевр Мікеланджело

За матеріалами: РИА Новости
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...