Топ Новини

Козаки з «Енеїди» стали жертвами закону про заборону реклами паління

23 жовтня 2012 в 14:14
З метою наповнення бюджету податківці штрафують книжкові магазини за продаж книг, які, на їхню думку, можуть пропагувати паління. Першими під удар потрапили козаки з «Енеїди» і «Залишенець» з портретом Шкляра з цигаркою.
eneida.jpg
korbush.com.ua

Магазини знімають з продажу книги, на яких є фотографії з цигарками чи малюнки з приладдям для куріння, щоб уникнути штрафів за пропаганду тютюнопаління. Цю інформацію підтвердила директор мережі «Книгарня Є» Катерина Федоренко, повідомляє «Українська правда. Життя».

«Пішли перевірки з боку податкової, органів захисту прав споживачів. Щоб уникнути цих штрафних санкцій, ми дійсно знімаємо з продажу книги, де є фотографії з цигарками», - сказала Федоренко.

Зокрема, знімається з продажу у мережі книга Василя Шкляра «Залишенець», оскільки «там є фотографія Василя Шкляра, де він з цигаркою».


Як пояснила Катерина Федоренко, причинами перевірки магазинів є закон про заборону реклами, спонсорства та стимулювання продажу тютюнових виробів. Як відомо, він набув чинності 16 вересня цього року.

«Але якщо б були якісь чіткі роз'яснення до нього ... Потрібно наповнювати бюджет і тепер пішли перевірки. Це на мою думку», - сказала Федоренко.

За її совами, «вже є деякі точки, які постраждали, на які накладено штрафи. Це не наша мережа магазинів».

«Крім Шкляра, таких книг дуже - дуже багато. Це і класика. «Енеїда», наприклад, зображення на її головній сторінці. Всі ж козаки завжди були з трубками», - додала директор мережі «Книгарня Є».

На уточнююче запитання, за яким саме критерієм книжковий магазин знімає з продажу книги, вона пояснила: «Або автор з цигаркою, або якийсь персонаж з цигаркою. Ось ми і повинні знімати».

«Я вважаю це повним абсурдом, тому що якщо Еней з трубкою - таки не на правах реклами», - додала Федоренко.

Читайте також:

Підприємці порівняли тотальну заборону куріння з горбачовським «сухим законом»

Депутати запропонували штрафувати за куріння і спиртне вагітних жінок і підлітків

Курці вимагають облаштувати місця для паління в потягах і літаках

Курці заявляють, що страхітливі зображення на пачках цигарок використовують тільки у відсталих країнах

 

Теги Культура
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...