Топ Новини

Кабмін перевірить справжність картин Глущенка

30 березня 2012 в 06:30
Секретаріат Кабміну спростував інформацію про нібито крадіжку картин Миколи Глущенка з будівлі уряду України. Якщо справжність картин після експертизи не підтвердиться, розслідуванням займеться МВС.
kabmin_DSC9230.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Інформація про нібито крадіжку картин художника Миколи Глущенка з секретаріату Кабінету міністрів, поширена деякими засобами масової інформації, не відповідає дійсності, повідомляє прес-служба українського уряду.

Призначено експертизу автентичності картин Глущенка.

За інформацією прес-служби, в адмінбудинку Кабінету міністрів художні твори Національного художнього музею України експонуються з 29 серпня 2001 року. В момент передання творів мистецтв у приміщення Будинку уряду експертиза щодо оригінальності цих робіт не проводилася.

«В листопаді 2011 року у секретаріаті Кабінету міністрів України була проведена звірка щодо збереження художніх творів, що знаходяться в приміщенні Кабміну. Працівники Національного художнього музею, які проводили перевірку, висловили сумнів щодо відповідності картин Миколи Глущенка «Село біля річки» і «Дніпровські далі» оригіналу», - зазначено в повідомленні.

Для з'ясування питання автентичності цих творів керівництво секретаріату Кабміну 23 січня 2012 року звернулося до Міністерства культури з проханням сприяти проведенню незалежної професійної експертизи зазначених картин та надати висновок щодо їхнього авторства.

Листом від 20 лютого 2012 року Міністерство культури запропонувало кандидатури фахівців, які мають право проводити відповідні експертизи і висновку. В даний час всі запропоновані експерти підтвердили згоду на участь у комплексній перевірці достовірності картин, які експонуються в приміщенні Будинку Уряду, і видано наказ про проведення досліджень.

«Після завершення проведення експертизи прийнято рішення всі художні твори передати назад у вітчизняні музеї», - повідомила прес-служба.

Якщо отриманий висновок не підтвердить оригінальність зазначених робіт Глущенка, керівництво секретаріату Кабінету міністрів передасть результати експертизи до правоохоронних органів для проведення перевірки.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що у стінах українського уряду зникли чотири цінні картини пензля українського імпресіоніста Миколи Глущенка, що належать Національному художньому музею України. Дві з них зникли, замість двох інших з'явилися підробки.

Читайте також:

З Кабміну вкрали цінні картини українського імпресіоніста (фото)


У Києві покажуть графіку Миколи Глущенка рідкісного періоду його творчості

Виставка, присвячена доброті Путіна, викликала фурор у Росії (фото/відео)

Картина Сезанна вартістю 250 млн дол стала найдорожчим предметом мистецтва

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...