Топ Новини

Інвестиції у мистецтво в 2011 році були найвигіднішими, - FT

10 січня 2012 в 11:38
Інвестиції у предмети мистецтва в минулому році принесли інвесторам більший дохід, аніж вкладення у фондові ринки, при цьому така тенденція спостерігається вже другий рік поспіль, пише газета Financial Times.

Індекс Mei Moses All Art, який відслідковує ціни на живопис, що продається на аукціонах в Нью-Йорку і Лондоні, зріс за підсумками 2011 року на 11%, при цьому сукупний дохід від інвестицій в індекс виявився приблизно на 9 процентних пунктів вищим, аніж від вкладень у фондовий індекс Standard&Poor's 500. Розрив є найбільшим з 2008 року.

Підвищенню цін на предмети мистецтва як і раніше сприяв високий попит з боку інвесторів та колекціонерів з Китаю, а також поява на ринку робіт кількох популярних художників, наприклад, Енді Ворхола.

Інвестиції у Mei Moses виявлялися прибутковішими за вкладення у S&P 500 шість разів за останні десять років, при цьому середня рентабельність інвестицій у предмети мистецтва становила 7,8% проти всього 2,7% для вкладень в акції.

Вартість традиційного китайського живопису зросла в середньому на 20,6%, при цьому багато творів було куплено колекціонерами з КНР.

Ціни на імпресіоністські та модерністські полотна зросли на 14%, а живопис післявоєнного і сучасного періодів подорожчав на 6,4%. Найгірший результат продемонстрували інвестиції в роботи майстрів Старої школи і художників XIX в. - Середня рентабельність інвестицій у цю категорію склала всього 4,8%.

 

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...