Держава виділить безпрецедентну для українського кіно суму на дитячий фільм

7 вересня 2012 в 15:37
Загальний бюджет, передбачений в 2012 році на кіновиробництво, склав 163 млн грн. Десята частина цієї суми піде на зйомки дитячого фільму «Сурмач». Вже в наступному році Держкіно сподівається профінансувати вітчизняний кінематограф ще краще.
kino__DSC1214-1.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

На зйомки дитячого фільму «Сурмач» Анатолія Матешко держава виділить 16 млн гривень - рекордну для українського кіно суму. Про це повідомила голова Держкіно України Катерина Копилова, розповідаючи ZN.UA про найбільш «безцінні» кінопроекти, заупщені у виробництво.

«А з-поміж картин-претендентів на державне фінансування за результатами трьох конкурсів найдорожчим є дитячий фільм «Трубач» Анатолія Матешка. Оскільки це дитячий проект, він фінансується державою у стовідсотковому обсязі. Бюджет фільму становить 16 млн. грн», - повідомила Копилова.

А найдорожчим проектом (включаючи державне та приватне фінансування - ред.), запущеним у виробництво, є фільм Леся Саніна «Кобзарі». «Це історія, погляд на минуле з позицій сьогодення. Виробництво цього фільму було розпочато у 2008 році, його бюджет складає близько 16,6 млн. грн», - зазначила вона.

За словами голови Держкіно, фінансування кіногалузі України на 2012 рік становить 113 млн грн на державне замовлення і 50 млн грн - на державну фінансову підтримку виробництва і розповсюдження національних фільмів. Вже в наступному році будуть спроби профінансувати вітчизняний кінематограф ще краще.

Подробиці читайте у свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна» в статті Катерини Константинової «День кіно. Розклад на завтра».

Читайте також:

Від України за «Оскар» побореться фільм «ТойХтоПройшовКрізьВогонь» (ВІДЕО)

Держкіно б'є рекорди: в Україні знімуть відразу п'ять фільмів для дітей

Українському переможцю кінофестивалю в Локарно не вистачає коштів на новий фільм

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...