Топ Новини

Британська бібліотека купила Євангеліє VII століття за 14 млн доларів

17 квітня 2012 в 13:53
У 2010 році до Британської бібліотеки від імені Ордена єзуїтів звернувся аукціонний будинок Christie's, надавши їй першу можливість придбати Євангеліє.
St. Gall Gospel Book.jpg
britishlibrary.typepad.co.uk

Британська бібліотека придбала Євангеліє сьомого століття, виявлене у труні святого більше 900 років тому, за 9 млн фунтів стерлінгів (14 млн дол.)

Рукописна копія Євангелія від Св. Іоанна, відома як Євангеліє Св. Катберта, була створена на північному сході Англії у кінці VII століття і була поміщена у труну святого на острові Ліндісфарн імовірно у 698 році.

Його останки були перевезені з острова, коли ченці та жителі острова тікали від вторгнення вікінгів, і потрапили у Дарем, де після розкриття труни у 1104 році і було виявлено Євангеліє. Тіло Катберта було перепоховано у соборі і стало центром паломництва.

«Безсумнівно, це одна з найважливіших у світі книг», - сказав Скот Маккендрік, глава департаменту історії і класики Британської бібліотеки.

Манускрипт виготовлено з оригінальної червоної шкіри, яка відмінно збереглася.

У 2010 році до бібліотеки від імені власників Євангелія - Ордена єзуїтів - звернувся аукціонний будинок Christie's, надавши їй першу можливість придбати рукопис. За словами Скота, єзуїти стали власниками артефакту в середині XVIII століття.

Про місцезнаходження манускрипту з 1104 по 1700 рік відомо мало, але дослідники припускають, що він знаходився у Даремі.

Манускрипт буде виставлено у Лондоні і на північному сході країни після узгоджень між Британською бібліотекою, університетом Дарема і Даремський собором.

Читайте також:

У Туреччині знайдено Біблію, якій 1500 років (фото)

Британська бібліотека збирається викласти в інтернет у вільному доступі 250 грецьких рукописів

Google оцифрує Британську бібліотеку

За матеріалами:
Теги Культура
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...