Топ Новини

Брати Капранови прогнозують у 2011-му кризу видавничого бізнесу

14 січня 2011 в 17:39
Активні учасники літературного процесу в Україні — брати Віталій та Дмитро Капранови – прогнозують у 2011 році кризу видавничого бізнесу та ставки видавників лише на літературних зірок. Про це вони заявили в інтерв’ю «ДТ. Україна».
kapranov_Den_knigi_25.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

 

За їх словами, дані Книжкової палати відбивають реальну картину на українському ринку — це стосується як зменшення накладів, так і зменшення кількості найменувань, що є, насамперед, наслідком економічної кризи.

«Фінансові проблеми, пов’язані з виробництвом книжки, для видавця поглиблюються кризою неплатежів із боку книгарень. Книгарні не хочуть повертати гроші за продані книжки — бо в них також криза: книжки дорожчають, продаються гірше… А коли йдеться про повернення коштів виробникам, то вони, радше, повернуть кошти російському видавцеві, ніж українському. Тому що російських книжок на ринку більше — близько 80 відсотків, тоді як українських — близько 15 відсотків. Отож вони бояться втратити в першу чергу цього постачальника», - відзначають літератори.

Ще одна знаменна подія минулого року, за їх словами, полягає у тому, що «ми перетнули бар’єр: в Україні стало менше однієї книжки на одного українця. Це відкинуло нас у ХХ століття! Адже з 2000 року такого в нас не було».

Говорячи про преференції, які демонструватимуть у новому році українські видавці, брати зазначили, що стратегії видавництв будуть продиктовані кризою: «Перша тенденція, котра виявляється вже не перший рік, але й далі розвиватиметься, — видавці не вкладатимуть гроші у ризиковані проекти! Замість того, щоб видати когось маловідомого, початківця або ставити якісь експерименти із формою та якістю, — видавці напружать своїх уже «розкручених» авторів. Як і торік, на нас чекають гучні прем’єри від гучних імен — яскрава ознака кризи».

На думку літераторів, друга тенденція, яка поглиблюватиметься у новому році, — «перекачування грошей у сектор дитячої книжки».

Брати також повідомили, що торік держава, тобто Міністерство економіки і колишній Держкомтелерадіо, «видавців просто «кинула» приблизно на 33 мільйони! Грошей, закладених у бюджеті 2010 року на книжки, видавці просто не отримали! Маємо лихе передчуття, що це також стане тенденцією: сказати, пообіцяти й нічого не зробити».

Детальніше читайте у свіжому номері «ДТ. Україна» в інтерв’ю Катерини Щоткіни з братами Капрановими.

Теги Культура
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...