Атлас ЮНЕСКО поповнився ще двома зникаючими мовами

Поділитися
У новому інтерактивному атласі ЮНЕСКО «Мови світу, що знаходяться під загрозою зникнення» з'явилися ще дві зникаючі мови - коро (штат Аруначал-Прадеш, Індія) і чеджу (острів Чеджу, Республіка Корея).
У новому інтерактивному атласі ЮНЕСКО «Мови світу, що знаходяться під загрозою зникнення» з'явилися ще дві зникаючі мови - коро (штат Аруначал-Прадеш, Індія) і чеджу (острів Чеджу, Республіка Корея).Мовою чеджу говорять не більше 10 тисяч жителів однойменного острова у Південній Кореї. Ланцюжок мовців поколінь перервався, оскільки вільно цією мовою розмовляють лише люди у віці понад 70 років. Мовою коро, яка не має писемності, висловлюються від 800 до 1000 жителів району Східний Каменг штату Аруначал-Прадеш в Індії. Станом на грудень 2010 року в інтерактивному атласі ЮНЕСКО «Мови світу, що знаходяться під загрозою зникнення» числяться 2473 мови, стан життєздатності яких варіюється від «вразливих» до «вимерлих». Потрапила до цього переліку гагаузька мова, якою розмовляють приблизно 180 тисяч жителів Молдови та України (жовта позначка на кордоні з Молдовою), а також східно-словацька, якою користуються українці Закарпаття та словаки. У числі мов, які знаходяться під загрозою зникнення, - русинська. Нею висловлюються групи українців, які проживають у Закарпатській області. (На карті східно-словацька та русинська мови позначені білими позначками). Також до числа зникаючих мов в Україні занесено ногайську. Нею говорили кримські татари.

За матеріалами Центру новин ООН

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі