Топ Новини

Артисти Музичного театру для дітей на Подолі вийшли на протест: у них відбирають приміщення (фото)

7 червня 2012 в 15:38
Через рішення Київради про передачу на приватизацію приватній фірмі частини історичної будівлі, в якій знаходиться улюблений театр маленьких киян, артисти змушені вийти на вулицю - Музичний театр ризикує бути виселеним повністю і втратити місце для проведення своїх вистав.
DSC_9703.jpeg
Артисти працюють під загрозою продажу приміщення і виселення театру

Символічна акція з вдягненими в свою робочу форму (костюми вистав) артистами улюбленого театру маленьких киян — Київського муніципального академічного театру опери та балету для дітей та юнацтва пройшла у четвер, 7 червня, просто неба.

Причиною обурення театрального колективу та поштовхом на відчайдушних крок  — вихід  на вулицю Києва — стала загроза театру стати безпритульним. Творчий колектив небезпідставно побоюється, що вже до кінця літа театр може втратити своє історичне приміщення на Подолі - будівлю, що виконана в стилі конструктивізму 30-х років і донедавна була пам’яткою архітектури.

Донедавна - тому що в кінці минулого, 2011 року депутати Київради частину приміщення театру по вул. Межигірська, 2 площею 706, 1 кв. м віддали під приватизацію приватній структурі ТОВ «Центр дозвілля «РА». Депутати проігнорували те, що відповідний проект рішення не погодила комісія Київради з питань культури та туризму.

Депутати Київради продали частину Музичного театру на Подолі

«Відбувається свавілля – весь історичний Поділ скоро перестане існувати  - Андріївський, Гостинний двір, тепер ми. Найпростіше – силою відібрати у найслабших: дітей і працівників культури», —- обурюється солістка театру Тамара Ходакова.

«Оперні та балетні вистави — репертуар нашого театру — не можуть відбуватися в жодному іншому приміщенні — нам потрібні велика сцена і оркестрова яма. Приватизація будівлі та виселення трупи театру призведуть до знищення унікального колективу, який нараховує 400 осіб — симфонічний оркестр, хор, солісти-вокалісти, балетна трупа», — розповідає режисер Оксана Тараненко.

«Ми собі роботу знайдемо, а що буде з дітьми? Вони мають виховуватись на творчості класичних та сучасних  композиторів, а не попси. Якими виростуть люди, що в житті не бачили театру? Чи підуть такі люди в театр, якщо в дитинстві вони не знали, що таке опера та балет?Мені прикро та навіть соромно, що можновладці цього не розуміють», —  додає Олена Гребенюк, солістка театру і відома у всьому світі оперна співачка.

Як повідомлялося, 13 січня 2012 року Законом України № 4336-VI будівлю клубу «Харчовик» (в якій розташовано театр), було виведено з переліку пам’яток культурної спадщини з порушенням законодавчої процедури. Депутатів не було поінформовано про те, що в цій будівлі розташовано театр.

З того часу відбувається приватизація будівлі, і артисти працюють під загрозою продажу приміщення і виселення театру. Офіційної відповіді від комісій з приватизації та комісії з культурі ВР  про подальшу долю трупи немає, питання про продовження договору  оренди з міським управлінням культури також відкрите.

У 2012 році театру виповнюється 30 років, в актуальному репертуарі понад 30 оперних та балетних вистав, вокально-симфонічних творів. За останні три роки глядацька аудиторія зросла в 4,5 рази.

Читайте також:

Найкращий театр Києва виселяють із приміщення

У Києві до 2025 року не збудують жодного нового театру або музею

З Гостиного двору на Подолі зроблять торгово-офісний центр

Київрада віддала приватний музею «Платар» в оренду на 49 років вежу Київської фортеці

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...