Зняття санкцій з компаній Дерипаски принесло лобістам не менше мільйона доларів - The Bell

Поділитися
Зняття санкцій з компаній Дерипаски принесло лобістам не менше мільйона доларів - The Bell Щоб домогтися скасування санкцій, Mercury використовувала кілька маніпулятивних дій © ИТАР-ТАСС
Лобістська компанія лякала чиновників втратою тисяч робочих місць в СШАта "китайською загрозою".

Лобістська компанія Mercury, яка надавала допомогу у справі зняття санкцій США з компаній російського олігарха Олега Дерипаски UC Rusal, En+ та "Євросибенерго", отримала за свої труди суму не менше, ніж один мільйон доларів, повідомляє The Bell з посиланням на опублікований на сайті департаменту юстиції США договір з компанією.

У документі йдеться, що ще у травні 2018 року компанію найняв незалежний голова ради директорів En+ лорд Грегорі Баркер. За послуги у лобіюванні зняття санкцій фахівці компанії отримували $ 108,5 тис. на місяць. Джерело The Bell також зазначило, що договір поки залишається дійсним, хоча сторони планують завершити співпрацю, так як основну його мету досягнуто.

Щоб домогтися скасування санкцій, Mercury використовувала кілька маніпулятивних дій: так, лобісти лякали урядовців втратою тисяч робочих місць у США, заявляли, що санкції проти бізнесу завдають шкоди іміджу адміністрації Дональда Трампа, а також майстерно зіграли на факторі "китайської загрози", заявивши, що санкції нібито можуть призвести до поглинання En+ китайськими компаніями.

28 січня Міністерство фінансів США виключило з санкційного списку компанії російського олігарха Олега Дерипаски "РусАл", "Євросибенерго" та En+. При цьому персональні санкції щодо самого Дерипаски залишаються в силі.

Нагадаємо, 6 квітня 2018 року США ввели санкції проти 36 фізичних осіб і компаній з "кремлівського списку". У перелік потрапили сім олігархів, 17 високопосадовців , а також 12 державних і приватних компаній.

До санкційного списку потрапили бізнесмени Олег Дерипаска, Ігор Ротенберг, Кирило Шамалов, Віктор Вексельберг, Володимир Богданов, Андрій Скоч, сенатор Сулейман Керімов, а також міністр внутрішніх справ Володимир Колокольцев, голова Росгвардії Віктор Золотов, голова Роскомнагляду Олександр Жаров, голова ВТБ Андрій Костін, голова "Газпрому" Олексій Міллер, секретар Ради безпеки РФ Микола Патрушев та інші.

У списку компаній переважно структури Олега Дерипаски - крім "РусАла" і En+, це група "ГАЗ" , агрохолдинг "Кубань", Basic Element Ltd, B-Finance Ltd, "Євросибенерго", "Російські машини". До "чорного списку" також включені група "Ренова", NPV Engineering "Газпром буріння" Ігоря Ротенберга, "Ладога Менеджмент" Кирила Шамалова, державний Рособоронекспорт і банк РФК (належить "Рособоронекспорту" з "чорного списку"). Їхні активи у США заморожені, а американським компаніям і громадянам заборонено укладати з ними угоди.

9 квітня в "РусАл" повідомили, що санкції США поставили компанію перед загрозою технічного дефолту. Слідом за цим вартість цінних паперів UC Rusal на Гонконгській біржі впала більш ніж на 50%. З моменту оголошення санкцій капіталізація цього активу Дерипаски впала більш ніж на 3 млрд доларів.

18 травня російський олігарх Дерипаска залишив раду правління EN+. Раніше він погодився відмовитися від контролю над концерном "РусАл", зокрема скоротити свою частку в холдингу EN+ з 70% до менш ніж 50%, а також вийти з ради правління.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі