Знімки катастрофи МН17 з космосу є у країни, яка належить до "сильних" - екс-СБУшник

Поділитися
Знімки катастрофи МН17 з космосу є у країни, яка належить до "сильних" - екс-СБУшник У технічному розслідуванні підозрювані встановлюватися не будуть, запевнив екс-СБУшник © РИА Новости
Від доповіді, яка 13 жовтня повинна бути представлена Радою з безпеки Нідерландів, великої конкретики чекати не варто, переконаний генерал-майор Василь Вовк.

Супутникові знімки катастрофи МН17 має країна, яка належить до "сильних". Причина, з якої ці знімки поки не оприлюднені, невідома, заявив в інтерв'ю виданню "Нова газета" екс-начальник Головного слідчого управління СБУ генерал-майор Василь Вовк.

"Відомо, що в момент пуску "Бука" російських супутників над цими територіями не було. Чиї були? Нехай дадуть знімки ті, хто їх має. А має одна з країн, яка належить до сильних. Знімки, підкреслюю, тієї катастрофи і того місця. Чому їх не оприлюднили досі, я не знаю. Міжнародній групі ці знімки теж не передані", - нарікає Вовк.

"Розумію: той допоміжний елемент експертизи, який ви згадали, а саме - космічна зйомка, може виявитися вирішальним. Але на даний момент поки він відсутній", - сказав Вовк виданню.

"У Голландії (спочатку в Утрехті, потім в інше містечко перенесли, не пам'ятаю назви) знаходиться ангар, де йде реконструкція літака. Речі, предмети, осколки, вибачте, нігті, шпильки - все, що було зібрано, зрізано на місці падіння літака, а, може, навіть не має відношення до нього, але з кола, визначеного для дослідження... Це - матеріали для технічної експертизи", - додав він.

У технічному розслідуванні підозрювані встановлюватися не будуть, запевнив екс-СБУшник. "Ми в Україні повинні "засвітити" кілька моментів. Гаразд, Генасамблея пройшла, домовилися "Петро з Володимиром" не чіпати тему, всі погодилися. Але завтра питання виникне знову! Треба залучити когось із підозрюваних. Ми ж розуміємо: Гиркіна не заарештуєш, Плотницького не заарештуєш. Однак отримаємо реакцію, спонукальний момент активізації слідчих, експертів, дослідницьких груп, зрештою, провідних світових держав. Ну і, відповідно, прорив у розслідуванні", - нарікає він.

Крім того, за сго словами, не враховується, що готові, а подекуди вже й подані позови про відшкодування матеріальної шкоди - вони сягають мільярда доларів. "А в чиєму небі збитий літак, над територією якої країни? України. Хто заплатить? Тому треба назвати, нарешті, осіб, до яких прив'язані обставини, назвати місце", - говорить він.

Екс-СБУшник підкреслив, що від доповіді, яка 13 жовтня повинна бути представлена Радою з безпеки Нідерландів, великої конкретики чекати не варто. "Сумніваюся, що почуємо конкретний висновок. Скажуть: "попередньо", "можливо" або знову перенесуть", - зазначив Вовк.

Він також зазначив, що змушений погоджуватися з публікаціями, де пишуть: "Публічно ніколи не будуть названі винні в цьому злочині".

Повідомлялося, що слідча група з Нідерландів отримала фрагменти ракети, випущеної з російської системи протиповітряної оборони "Бук", яка може бути тією самою, яка рік тому збила малайзійський авіалайнер "Боїнг 777", у результаті чого загинули 298 осіб.

29 липня, Росія заблокувала резолюцію Ради безпеки ООН про трибуналі у "Боїнгу", ставши єдиною країною проголосувала проти. Ще три країни (Китай, Венесуела і Ангола)утрималися. Інші держави, які підтримали ідею трибуналу, висловили глибоке розчарування таким рішенням Росії, а деякі країни різко засудили спроби Росії "сховатися" за правом вето. Втім, таке рішення було передбачуваним, тому постпред України перед цим заявляв, що трибунал по "Боїнгу" буде створено навіть при накладенні вето РФ. Як писав Володимир Кравченко у статті для DT.UA Росія не уникне трибуналу по MH17, навіть якщо накладе вето в Радбезі ООН. Автор нагадує, що історія різних міжнародних судових інстанцій демонструє: крім класичних трибуналів по колишній Югославії та Руанді були ще і "гібридні" трибунали, створені на основі угод ООН і конкретної держави.

Повідомлялося, що родичі 18 пасажирів Боїнга-777 подали позов у суд на колишнього так званого "міністра оборони ДНР" Ігоря Гиркіна, його звинувачують в організації цієї катастрофи. Справа була відкрита на вимогу сімей 18 пасажирів, які загинули в катастрофі. Позов передбачає стягнення в $ 900 млн.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі