Жителі країн НАТО хотіли б бачити Україну в альянсі

Поділитися
Жителі країн НАТО хотіли б бачити Україну в альянсі Ідея прийняття України в НАТО має прихильників у країнах-членах блоку © Офіційний сайт НАТО
Але надання Україні допомоги військового плану підтримки не знаходить.

Мешканці країн НАТО переважно підтримують надання економічної допомоги Україні і хочуть бачити її в альянсі, свідчить опитування Центру досліджень П'ю (Pew Research Centеr).

Значна частина жителів країн НАТО (медіна - 39%) вважають Россиию головним винуватцем конфлікту в східній Україні. Проросійські сепаратисти з великим відривом опинилися на другому місці (18%). Половина опитаних вважають, що РФ є загрозою для сусідніх країн.

Надання економічної допомоги підтримують 70% опитаних (наприклад, близько 70% і більше у Канаді, Іспанії, Німеччині, але всього 44% в Італії). 57% респондентів підтримують вступ України в НАТО: найбільше прихильників такого кроку в Канаді та США (62% та 65% відповідно), найменше - в Італії (35%) та Німеччини (36%).

Pew Research Centre

Однак, зазначають дослідники, інші заходи підтримки України не зустріли настільки рішучої підтримки. Близько половини німців (54%), французів (53%) та італійців (47%) виступають проти вступу України в ЄС, в той час як іспанці (65%), поляки (60%) і британці (53%) підтримують такий крок.

Не знаходить серед жителів країн альянсу підтримки ідея надання військової допомоги (зброєю) українському уряду. Рівень підтримки такого заходу особливо низький серед німців (19%), італійців (22%) та іспанців (25%). І, за винятком поляків, троє з десяти або навіть менше хочуть посилення санкцій проти Росії. У той же час, більшість опитаних швидше хотіли б зберегти санкції на поточному рівні (медіана - 49%), ніж їх послабити (15%).

Дослідження також показало, що європейці більше готові надавати економічну допомогу Україні, ніж американці.

У ході дослідження вивчалася громадська думка у восьми країнах НАТО: США, Великобританії, Канаді, Франції, Німеччині, Італії, Польщі та Іспанії. Інтерв'ю були проведені в квітні і травні серед приблизно тисячі респондентів у кожній країні, похибка становить 3,4 – 4,1 п. п.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі