Заяви Заходу про діалог з Асадом схожі на відчай і розгубленість – Frankfurter Allgemeine

Поділитися
Заяви Заходу про діалог з Асадом схожі на відчай і розгубленість – Frankfurter Allgemeine Путін піднімає ціну повалення Асада, яку може заплатити Україна. Ілюстрація © bayern24.ru
Путін підвищує ціну падіння режиму президента Сирії і намагається змусити Захід сплатити її за рахунок України.

На Заході зменшили категоричний тон щодо вимоги відставки президента Сирії Башара Асада. Зокрема, канцлер Німеччини Ангела Меркель закликала співпрацювати з усіма сторонами, в тому числі з Росією і сирійським президентом, щоб закінчити війну і зупинити потік біженців в Європу.

"Але при цьому в уряду Німеччини немає жодної чарівної формули для вирішення цього складного конфлікту, в якому перетинаються стратегічні і релігійні інтереси багатьох сил і держав. Заява Меркель про те, що говорити варто і з Асадом, на якого Захід наклав анафему, виглядає безпорадно і розгублено, а не як геніальний дипломатичний маневр, який увійде в історію як "план Меркель", - пише на сторінках Frankfurter Allgemeine Бертольд Колер.

Автор нагадує, що заява німецького канцлера про необхідність вести діалог з Асадом, миттю сподобалася Кремлю, який підтримує і захищає режим сирійського президента, якого звинувачують у застосуванні хімічної зброї і масових вбивствах. А тепер заклик порозумітися надходить не від кого-небудь, а він канцлера впливової в Європі Німеччини.

В цей же час, президент США Барак Обама несподівано вирішив зустрітися з Володимиром Путіним.

"Можливо, на наших очах здійснюється спроба знову посадити Росію за спільний стіл, щоб вона хоч в середньостроковій перспективі дозволила повалити Асада. Ціну цій поступці Путін зараз активно підвищує, відправляючи армію і зброю в Сирію. Лишається лише сподіватися, що платити цю ціну в якийсь момент доведеться не Україні", - йдеться в статті.

Видання Financial Times теж писало, що завдяки Сирії Путін перетворюється із вигнанця на важливого посередника. Військова інтервенція в Сирію дозволила Путіну різко змінити свій імідж з вигнанця на важливого посередника і, знову ж таки, перетворити Росію на важливого гравця у вирішенні глобальних питань. Попри питання, які виникають у США щодо активності Путіна, Вашингтон точно не може його ігнорувати. Тож президент Барак Обама все ж таки зустрінеться з ним.

В інтерв'ю американському телеканалу Путін сказав, що бачить вирішення кризи в Сирії тільки шляхом підтримки Асада. При цьому, російський лідер визнав, що метою недавнього посилення російської військової присутності в Сирії є порятунок уряду Асада, оскільки він втрачає позиції в цій війні.

У п'ятницю, 25 вересня, Білий дім повідомив, що Обама погодився зустрітися з Путіним після "неодноразових прохань" РФ.

24 вересня агентство Bloomberg повідомило, що Путін готовий розпочати односторонню військову операцію проти бойовиків терористичної організації ІДІЛ у Сирії, якщо США відкинули його пропозицію приєднається до міжнародної коаліції. У свою чергу, США хочуть обговорити координацію авіаударів у Сирії з російською стороною, щоб уникнути можливих інцидентів з ВПС Росії.

Крім того, розвідувально-аналітичне агентство Stratfor прийшло до висновку, що Москві потрібна Сирія заради переговорів з США про майбутнє України і зняття санкцій.

Росія зацікавлена в створенні основи для операції з приводу майбутнього України, а також створення атмосфери, в якій Захід зніме санкцій. РФ знає, що це не може відбутися відразу, але Москва зацікавлена в досягненні своїх цілей у найближчих року-двох.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі