Заходу пора серйозніше реагувати на вторгнення Росії в Україну - WP

Поділитися
Заходу пора серйозніше реагувати на вторгнення Росії в Україну - WP Захід продовжує створювати непотрібні схеми співпраці з Росією © vk.com/Федор Болдырев
Деякі політики в Європі все ще сприймають вторгнення російських військ в Україну тільки як погіршення відносин з Росією.

Заходу потрібно вирішувати, чи готовий він зробити все необхідне для збереження незалежності України, пише The Washington Post.

Міністри закордонних справ європейських держав у понеділок розглянули пропозиції про відновлення дипломатичних контактів і співпраці з Росією в ряді областей - на цьому наполягали ті країни, які хочуть згладити конфлікт через вторгнення Москви в Україну. Їм не пощастило, бо дискусії відбулися тоді, коли російські війська після кількох тижнів відносного спокою відновили наступ у Східній Україні.

До вівторка український уряд і американський посол в Україні повідомили про те, що нові підрозділи російської армії перетнули кордон і атакували українські позиції на північ від Луганська і в Донецького аеропорту. Незабаром після прибуття у Вашингтон глави зовнішньої політики Євросоюзу Федеріки Могеріні вона заявила кореспондентам: "Ситуація розвивається в неправильному напрямку". Тому європейські міністри прийшли до висновку, що у них немає підстав вносити зміни в діючі санкції проти Росії, частина з яких повинна бути переглянута на березневому саміті, і план розрядки напруженості піддався гострій критиці.

Епізод демонструє нерозуміння Заходу характеру режиму Володимира Путіна. Як нещодавно зазначила Кадрі Ліік з Європейської ради з міжнародних відносин, багато західних лідерів бачать у вторгненні в Україну, деяке погіршення відносин з Росією, яке можна вииправити. Вони не вважають, що порядок денний Путіна в корені суперечить інтересам безпеки Європи та її цінностей. Через свою прихильність до теорії про погіршення відносин, уряди - в тому числі адміністрація Обами - відмовилися прийняти заходи, такі як надання Україні оборонного озброєння, яке могло б допомогти зупинити агресію Путіна. Замість цього, вони придумують даремні схеми співпраці з російським президентом.

Колишній міністр закордонних справ Італії Могеріні. Її часто називають провідною прихильницею цієї м'якої лінії. Вона сказала, що вона не бачить можливості повернути відносини з РФ в колишнє русло. Вона підкреслила, що європейські міністри дотримуються принципу, що будь-яка зміна санкцій повинна бути пов'язана з повним виконанням Росією мінської угоди, яка вимагає від неї виведення російських військ з України і міжнародний моніторинг на кордоні. Виконання цих умов вимагає від Путіна безпрецедентних дій, він ніколи не допускав російського відступу з окупованих територій Євразії.

Тим не менш, відновлення бойових дій на сході України підкреслює той факт, що Європейський Союз і адміністрація Обами повинні напрацювати більш послідовну стратегію у відповідь Путіну, таку, яка б відповідала реаліям, а не бажаного стану подій.

Санкції вплинули на російську економіку, але вони явно не зупинили Путіна і не змусили його відмовитися від продовження війни. Для початку потрібно показати сильну прихильність уряду в Києві, який знаходиться в гіршому стані, ніж російський режим. Намагаючись утримати військову оборону, він незабаром може бути змушений оголосити дефолт за своїми зовнішніми боргами за відсутності підтримки Заходу. США і ЄС обіцяли в цьому році надати фінансування в $ 4 млрд, в той час як Україні потрібно $ 15 млрд.

Замість того, щоб обговорювати, чи можуть вони відновити торгівельні переговори з Москвою, західні лідери повинні вирішити, чи готові вони зробити все для збереження незалежності України, йдеться в статті.

Читайте також: Через падіння рубля росіяни до ночі штурмували магазини, скуповуючи все підряд

Як пише видання The Washington Times, війна в Україні не є замороженим конфліктом. Політика США щодо України "провальна", загострення ситуації в Донбасі можна було уникнути.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі