Захід забув про Сенцова і інших українських в'язнів Путіна - Die Welt

Поділитися
Захід забув про Сенцова і інших українських в'язнів Путіна - Die Welt Сенцов и другие украинские заключенные Путина остаются без внимания Запада. © STR
Засудження порушень прав людини в Криму лишається лише словами.

Перед будівлею посольства Росії у Берліні активісти проводять пікет на підтримку Олега Сенцова - арештованого в окупованому російськими військами Криму українського режисера. Однак, доля жертв Володимира Путіна тут мало кого цікавить.

Про це на сторінках Die Welt пише оглядач Ріхард Херцінгер, нагадуючи, про акцію, яка пройшла в середу, 15 листопада в столиці Німеччини. Невелика група демонстрантів зібралася біля російського посольства з українськими прапорами. Але чимсь більшим, ніж висловлення внутрішнього невдоволення учасників, акція не стала. Двочасовий пікет пройшов майже не поміченим.

Автор визнає, що німецьке суспільство не знає про Олега Сенцова. Але попри, його доля стала прикладом роботи російської репресивної машини, яка пригноблює будь-який супротив проти анексії Криму. Його після тривалих катувань в серпні 2015 року засудили до 20 років ув'язнення в Росії через обвинувачення у тероризмі. Але Сенцов лише мирно виступав проти військової окупації свого рідного краю в Україні.

В Німеччині інтерес до постійних порушень прав людини в Криму дорівнює майже нулю. Але невеликі групи громадських активістів намагаються припинити замовчування кошмарів, які відбуваються не десь в далеких краях, а в центрі Європи.

"Для нас важливо нагадати про долю Сенцова, тому що він - символ мужності і правдивості. Саме тому Путін і його розвідка намагаються зруйнувати йому життя", - сказала організатор пікету під посольством Росії Фрея Клір.

На її думку, Сенцов символізує також інших кримчан, які теж були проти окупації і за це потрапили в російські в'язниці чи й взагалі зникли безвісти. Автор зауважує, що засудження порушень прав людини вже досить давно лишається лише словами. І Сенцов - лише один з багатьох, кому потрібна увага і допомога світу. Цього також потребують, приміром, журналісти Станіслав Асєєв, Роман Сущенко, а також блогер Едуард Недєляєв.

Щочетверга біля російського посольства в Берліні протестує німецький пенсіонер Рональд Вендлінг. Не зважаючи на погоду, без підтримки будь-якої з груп він приходить вимагати від Росії звільнення арештованих українців. Оглядач зауважує, що одиночний протест Вендлінга - це символ відсутності реакції на заклики до солідарності з українцями, які стали політичними в'язнями Путіна.

Читайте також: У Сенцова почалися проблеми з серцем - адвокат

Українського режисера Олега Сенцова разом з Олександром Кольченком затримали співробітники ФСБ навесні 2014 року в окупованому Криму. Їх вивезли в Росію, де Сенцова засудили за сфабрикованим звинуваченням в організації теракту до 20 років колонії суворого режиму. Кольченко отримав 10 років позбавлення волі. Жоден з них провини не визнав.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі