Захід повинен вивести Путіна на чисту воду в Сирії – FT

Поділитися
Захід повинен вивести Путіна на чисту воду в Сирії – FT Путін вдає, що хоче закінчити війну в Сирії. Ілюстрація © Сайт президента России
Заяви російського президента розходяться з реальними фактами, і Заходу варто його на цьому підловити.

Росія наполягає, що вона працює над політичним вирішенням війни в Сирії і воно таже з розумне, як і нещодавнє вторгнення російських військ. Однак, ці запевняння розходяться з реальними діями Москви. Тож США варто було б вивести Росію "на чисту воду".

Про це на сторінках Financial Times пише оглядач Девід Гарднер, нагадуючи, що минулого тижня в Сочі під час зустрічі "Валдайського клубу" Путін запевняв у своїй готовності співпрацювати з повстанцями Сирії. А міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров потім презентував план врегулювання конфлікту з дев'яти стадій. Однак після цього опозиціонери Сирії заявили, що ніякого діалогу з Москвою так і не відбулося. Натомість вони звинуватили російську сторону в бомбардуванні їхніх позицій.

"Цей прозорий на перший погляд дипломатичний крок Росії мав би більш переконливий вигляд, якщо концепція, на якій він базується, не суперечив настільки реальним фактам. Крім того, план із дев'яти етапів виглядає недостатньо серйозно для того, щоб ефективно визначати пріоритети", - йдеться в статті.

Тим часом, факти вказують на те, що пріоритетом Росії лишається нищити опозиційних повстанців, які воюють проти режиму Башара Асада і "Ісламської держави".

"Москва далека від того, щоб приєднатися до війни проти ІДІЛ, її більше хвилює збільшення того огризка держави, який контролює режим Асада", - пише оглядач.

Він додає, що якщо Росія дійсно хоче побороти терористів, тоді їй варто продемонструвати це справами. По-перше, їй варто почати нарешті бомбити "Ісламську державу", яку вона називає "єдиною альтернативою Асаду". Один із західних дипломатів, який бере участь у переговорах щодо Сирії, прокоментував: "Нехай спочатку росіяни займуться "Ісламською державою". А вже потім, коли вона буде розбита, можна буде говорити про Асада і те, скільки він пробуде при владі".

По-друге, оглядач радить Кремлю перестати нищити опозиціонерів, які не мають жодного відношення до терористів. Дамаск і Москва повинні припинити скидати "барельні" бомби на житлові будинки, вбиваючи не лише повстанців, а й мирних мешканців. Це б дозволило створити мирну і безпечну зону в Сирії, в якій могли б жити мільйони сирійців, які не втекли з країни.

А по-третє, Москва і Вашингтон могли б разом створити децентралізовану систему влади в Сирії, яка могла б об'єднати всю країну. На думку оглядача, виконання цих трьох пунктів забезпечило б виживання Сирії, яке Москва ховає за підтасовками і пропагандистськими маніпуляціями.

Тим часом, видання The Times писало, що самопроголошеному "вуличному бійцю" Путіну розіб'ють ніс у Сирії. "Путін здатен розв'язувати війни, але закінчувати їх не вміє. Тому доктрина "бий першим" не допоможе Путіну завоювати повагу і він увійде в історію як руйнівник держав".

В цей же час, на сторінках Bloomberg оглядач Леонід Бершидський писав, що втрати Росії в Сирії можуть змусити Путіна покинути Асада. Він нагадує, що у випадку з Україною Кремль різко заперечував будь-які дані про загибель російських солдатів. Але у випадку з Сирією, вторгнення в яку Москва не приховує, замовчувати навіть незначні жертви не вдасться. Відмова вшанувати пам'ять російських солдатів була б неприйнятною для суспільства.

Раніше інформаційна агенція Reuters повідомляла про перших загиблих росіян в Сирії. Представники опозиційної організації "Сирійська обсерваторія з прав людини" підтвердили факт загибелі росіян, проте не привели деталей. Між тим, за інформацією спостерігачів, мова йде не про представників регулярної армії, які воюють в Сирії, а про добровольців.

У той же час українська розвідка повідомила про загибель 26 російських військових у Сирії зі складу 810 окремої бригади морської піхоти (Севастополь) Берегових військ Чорноморського флоту.

Повітряна військова кампанія Росії в Сирії почалася 30 вересня після відповідного запиту президента країни Башара Асада, якому з моменту початку війни в Сирії в 2011 році Росія надає підтримку, у той час як країни НАТО і ЄС звинувачують режим Асада у військових злочинах і вимагають його відставки.

Незважаючи на оголошену Росією мету військової кампанії - боротьба з бойовиками "Ісламської держави", західні держави, а також Турція та Саудівська Аравія заявляють, що цілі бомбардувань РФ в Сирії - в першу чергу, сирійські повстанці, опозиційні к Асаду, а не терористи "ІД".

Аналізуючи цілі Росії в Сирії, Віктор Каспрук у статті Сирійський "бікфордів шнур" Путіна DT.UA зазначає, що "путінська гра" полягає в тому, що йому зовсім не потрібна вся Сирія. Адже для повного контролю за її територією Російська Федерація не має ні військових, ні фінансових ресурсів.

А ось організація утворення на кшталт "Алавітської народної республіки" (на чолі зі збереженим Башаром Асадом), територія якого пролягатиме вздовж сирійського узбережжя Середземного моря, - та програма мінімум, до досягнення якої Кремль може докласти рештки всіх своїх сил.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі