За "військовою машиною" Путіна стоять величезні гроші із секретних фондів – Bloomberg

Поділитися
За "військовою машиною" Путіна стоять величезні гроші із секретних фондів – Bloomberg Путін збільшив витрати на "оборонку" в 20 разів за останні 15 років © Сайт президента России
Кінцевою метою Росії є впровадження "стану перманентної війни, як природного стану життя країни".

Російський президент Володимир Путін виділяє безпрецедентні з часів холодної війни обсяги коштів із секретних фондів на посилення військової могутності Росії, свідчать дані, отримані агентством Bloomberg.

"Чорна" частина федерального бюджету Росії (схвалена, але не розписана) збільшилася в два рази з 2010 року до 21 %, і в даний час складає 3,2 трлн рублів ($ 60 млрд), за підрахунками незалежного аналітичного Інституту Гайдара в Москві.

На тлі введених Заходом через Україну санкцій і ситуації з цінами на ринку нафти, Путін намагається відродити кризову економіку РФ. Витрати на нові танки, ракети і уніформу призводить до неможливості витрат на скажімо такі статті, як охорона здоров'я.

"В уряді Росії дві актуальні завдання: зміцнення безпеки на всіх рівнях та заохочення інноваційної діяльності з метою завершити макроекономічної застій", - говорить директор Центру аналізу стратегій і технологій та радник Міністерства оборони в Москві Руслан Пухов.

Витягши країну з банкрутства десятиліття-півтора тому, Путін збільшив витрати на оборону більше ніж в 20 разів в рублевому вираженні. Витрати на оборону в минулому році (в доларом вираженні – ред.) перевищили $ 84 млрд у минулому році, більше, ніж в будь-якій іншій країні, крім США і Китаю, у відповідності з Стокгольмським міжнародним інститутом досліджень проблем світу.

Оборона і пов'язані з категорією національна безпека та правоохоронна діяльность в даний час "з'їдають" 34 % бюджету РФ.

Після вивчення дій Путіна в Україні, в тому числі його анексію Криму, Національна академія оборони Латвії прийшла до висновку, що кінцевою метою Росії є впровадження "стану перманентної війни, як природного стану життя країни ".

"Ми можемо і повинні зробити для оборонної промисловості, що ми зробили для Сочі", - сказав Путін. Тоді ж російський лідер підписав відповідні документи, в яких йшлося про можливості для тисяч призовників працювати на оборонних підприємствах замість вступу в регулярні збройні сили.

Після декількох років хронічних проблем з фінансуванням виробників зброї, Росія приступила до передоплати за товари і послуги, які вона купує у більш ніж 1300 організацій і 2,5 млн осіб у сфері оборонної промисловості. Але є одна річ, яка не прихована від очей громадськості, каже старший науковий співробітник Королівського інституту об'єднаних служб в Лондоні Ігор Сутягін - це "військова трансформація Росії".

"У той час як чисельність особового складу знижувалася в кожній із західних країн з 2011 року, кількість російського збільшилася на 25 % до 850 тисяч в період між 2011 і серединою 2014-го", - йдеться в доповіді Сутягіна.

У Росії також близько 2,5 мільйонів активних резервістів із загальної чисельності населення в 143 млн.

Росія також є головним конкурентом США, коли мова йде про продаж зброї. РФ продала винищувачів, ракет та інших видів зброї по всьому світу в минулому році на близько 16 млрд доларів, що становить близько 3,2 % експорту країни.

"Ми не можемо повною мірою усвідомити наміри Путіна", - говорить головний військовий командир альянсу, США генерал ВПС Філіп Бридлав. "Що ми можемо зробити – це вивчати його дії, і ми можемо бачити - ріст російських можливостей, значну військову модернізацію і амбітний стратегічний задум", - додав він.

У вівторок, 2 червня, агентство повідомляло, що Росія готується почати поставку ракет С-300 в Іран в 2016 році. РФ також модернізує деякі частини систем С-300 і переглядає умови контракту, в тому числі ціни, заявив виданню помічник президента Росії Володимира Путіна з військово-технічного співробітництва Володимир Кожин.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі