За півтора року пілоти по всьому світу зафіксували 23 випадки неполадок з Boeing — ЗМІ

Поділитися
За півтора року пілоти по всьому світу зафіксували 23 випадки неполадок з Boeing — ЗМІ Проблеми з літаком були багато разів © BBC
За останні півроку в світі зафіксовано дві авіакатастрофи за участю Boeing 737 MAX, в них загинули 346 осіб.

Аварії Boeing в Ефіопії змусило згадати всі випадки, так чи інакше пов'язані з цим авіалайнером. І хоча експерти просять не поспішати з висновками і не зв'язувати всі гострі моменти і катастрофи в єдиний ланцюжок, зіставлення вже почалися.

Співробітники CNN перевірили дані Системи управління безпекою польотів (ASRS) і з'ясували, що з жовтня 2017 року пілоти з усього світу зареєстрували 23 випадки виникнення неполадок з Boeing 737 MAX.

Як зазначає телеканал, більшість повідомлень відносилося до категорії несерйозних проблем, однак два з них були пов'язані з несподіваним зниженням літака, передає Lenta.ру.

Крім того, в одному звіті описано різкий підйом лайнера, а також повідомляється про проблеми з вирівнюємостю. В інших повідомленнях пілоти відзначили, що зіткнулися з "дивною поведінкою" лайнера, проте досі не встановили, з чим це було пов'язано.

Крім цього, співробітники авіакомпаній поскаржилися на керівництво по експлуатації, надане Boeing. За їх словами, інформації в ньому було недостатньо, і воно здалося їм невідповідним.

За останні півроку в світі зафіксовано дві авіакатастрофи за участю Boeing 737 MAX, в них загинули 346 осіб. Остання аварія сталася 10 березня в Ефіопії. Літак розбився через шість хвилин після вильоту з аеропорту Аддіс-Абеби. Всі 157 людей, що знаходилися на борту, загинули. Серед жертв авіакатастрофи - громадяни 33 країн.

Коментуючи катастрофу, генеральний директор авіакомпанії Ethiopian Airlines Тевольде Гебремаріам, сказав, що пілот літака, який розбився в Ефіопії, перед трагедією не повідомляв ні про які "зовнішні" проблеми. Про це повідомив The Wall Street Journal.

Директор заявив, що прослухав останні переговори екіпажу з наземними службами. У них пілот повідомив про виниклі проблеми з управлінням польотом, після чого запросив повернення в аеропорт. Ні про який зовнішній вплив, наприклад про зіткнення з птахом, льотчик не говорив, підкреслив Гебремаріам.

Зараз "чорні ящики" з місця катастрофи доставлені до Франції, де фахівці займуться їх розшифровкою. Можливо, це проллє світло на те, що відбулося за кілька секунд до падіння Boeing.

10 березня в Ефіопії зазнав катастрофи авіалайнер компанії Ethiopian Airlines. Boeing 737-800 MAX рейсу ET 302 вранці в неділю вилетів з аеропорту Боле в столиці Ефіопії Аддіс-Абеба до столиці Кенії Найробі. Через кілька хвилин після зльоту літак зник з радарів. О 8:44 за місцевим часом він впав за 62 км від Аддіс-Абеби, в районі міста Бішофту. Трекер Flightradar24 називає можливою причиною аварії неполадки, що виникли відразу після вильоту літака з аеропорту.

На борту літака перебували громадяни 33 держав - 149 пасажирів і восьмеро членів екіпажу. За попередньою інформацією, українців серед загиблих немає.

Рішення про тимчасову заборону польотів Boeing 737 MAX були прийняті в Євросоюзі, Канаді, Україні, Австралії, Китаї, Сінгапурі, Ефіопії, Південної Кореї, а також авіаперевізниками Aeromexico, Cayman Airways, Comair і Aerolíneas Argentinas.

Федеральне управління цивільної авіації США не збиралося закривати повітряний простір для літаків цього типу, проте президент Дональд Трамп розпорядився заборонити польоти Boeing 737 MAX над територією країни.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі