Європі потрібна нова стратегія, щоб змусити Путіна поважати міжнародні кордони - FT

Поділитися
Європі потрібна нова стратегія, щоб змусити Путіна поважати міжнародні кордони - FT Путін не сприймає всерйоз європейських лідерів
Росія сприймає всерйоз як дипломатичного співрозмовника тільки США.

Захоплення російським президентом Володимиром Путіним Криму, його спроба дестабілізувати всю Україну, і його залякування інших країн є відповідями на питання про те, як Захід повинен діяти, намагаючись знайти компроміс із залишками радянської імперії, пише The Financial Times.

"Але західна відповідь - санкції, можливо, смертельна зброя для Києва - це чиста тактика. Нам потрібна стратегія", - пише автор статті постпред США в НАТО (у 1993-1998 роках), а нині науковий співробітник Center for Transatlantic Relations Роберт Хантер.

Джордж Г. У. Буш-старший хотів створити "цілісне, вільне і живе мирне життя Європи". Білл Клінтон продовжив цю політику. Як передбачалося, Україна повинна була отримати західне співробітництво, але після того, як буде розроблена конструктивна роль Росії в системі європейської безпеки. "Захід, а потім Путін, втратили інтерес до пошуку цієї ролі", - пише автор.

У 2002 році Вашингтон скасував Договір про обмеження систем протиракетної оборони, який давав Москві відчуття чисто на психологічному рівні, що у неї є якийсь паритет з Вашингтоном.

НАТО розширюється, через що росіяни відчувати себе "оточеними". А в 2008 році НАТО заявило, що Україна і Грузія стануть його членами. Коли Саакашвілі спробував перевірити в 2008 році ці зобов'язання на практиці, Путін завдав у відповідь удар: він послав війська на територію Грузії.

Питання тепер в тому, як переробити концепцію в Європу таким чином, щоб зберегти НАТО і всі його зобов'язання, колосально підвищити економічні вигоди від співпраці з ЄС, спонукати Путіна поважати міжнародні кордону, сприяти формуванню продуктивного майбутнього для України, а також надати роль для Росії, взаємодіяти з нею.

Автор підкреслює, що Путін не сприймає всерйоз європейських лідерів. А ось США Росія вважає серйозним дипломатичним співрозмовником. Союзники в Європі теж очікують від Штатів більш активної участі.

Як писало видання The Wall Street Journal, Путін починає розколювати Північноатлантичний альянс.

Видання The Independent, "крихкість" мінських угод повинна спонукати ЄС і США до спільної позиції. Путін продовжує нахабно брехати, у разі порушення мінських Росія повинна зрозуміти ціну невиконання домовленостей.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі