Єврокомісія розподілить 120 тисяч мігрантів по країнам ЄС - ЗМІ

Поділитися
Єврокомісія розподілить 120 тисяч мігрантів по країнам ЄС - ЗМІ Близько 120 тисяч біженців розподілять по країнах ЄС © The Local
Найбільше шансів отримати політичний притулок у біженців з Сирії, Еритреї та Афганістану.

Європейська комісія прийняла рішення на наступному тижні перерозподілити по країнах ЄС близько 120 тисяч нелегальних мігрантів. Про це повідомляє Deutsche Welle з посиланням на газету Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung.

Згідно з даними видання, 54 тисяч мігрантів, які перебувають в Угорщині, Єврокомісія розподілить по країнах ЄС. Крім того, планується направити 50,4 тисяч мігрантів з Греції і 15,6 тисяч - з Італії.

Мова йде про біженців із Сирії, Еритреї та Афганістану. У них найбільше шансів на отримання політичного притулку, в середньому задовольняється до 75 відсотків поданих ними заявок. Країнам, в яких будуть розміщені мігранти, Єврокомісія заплатить по 6 тисяч євро за кожного.

Видання зазначає, що Брюссель певною мірою готовий піти назустріч критикам жорсткої системи розподілу біженців. Так, окремі країни можуть бути звільнені від зобов'язань приймати мігрантів терміном на один рік, однак у цьому випадку вони будуть повинні внести внесок у фонд підтримки біженців.

Читайте також: У США створили групу з проблеми мігрантів в Європі

Останнім часом перед Європою гостро стоїть проблема мігрантів і біженців. Тільки через Середземне море в 2015 році Європу прибуло 220 тисяч мігрантів. При цьому кількість загиблих у морі за той же період складає понад 2,1 тисячі осіб. У липні 2015 року кількість мігрантів біля кордонів ЄС вперше перевищила 100 тисяч за місяць.

У серпні Єврокомісар з внутрішніх справ і питань міграції Дімітріс Аврамопулос заявив про найгіршу міграційну кризу з часів Другої світової війни. За оцінками Єврокомісії, крім Італії та Греції основними "воротами" до Європи для біженців стала Угорщина.

На рішення проблеми мігрантів 10 серпня Євросоюз виділив 2 мільярди 400 мільйонів євро. Заява Брюсселя про виділення коштів з'явилася після призову британського зовнішньополітичного відомства переглянути міграційне законодавство ЄС і запропонувало ввести законодавчі заходи, що гарантували б повернення на батьківщину громадян африканських і азіатських країн.

Втім, проблема вироблення спільної міграційної політики в рамках ЄС має не тільки економічну і гуманітарну складову, але у більшою мірою схильна до політичних розбіжностей, наголошує у статті для DT.UA Олексій Коваль. Країни півночі і півдня Європи, країни "периферії" і ті, що розташовані всередині континенту, як і раніше відстоюють різні підходи.

Докладніше читайте у статті Олексія Коваля Європу захльостує вал нелегальної міграції для тижневика "Дзеркало Тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі