Євродепутат Ребекка Гармс прокоментувала прийняту Євросоюзом оновлену газову директиву

Поділитися
Євродепутат Ребекка Гармс прокоментувала прийняту Євросоюзом оновлену газову директиву Євродепутат вказала на шкідливість "Північного потоку-2" для України та Європи © Укрінформ
Директива послужить хорошим обмежувачем російського "Газпрому", але не знищить його вплив на Європу, вказала євродепутат.

Нова газова директива Європейського союзу не в змозі зупинити будівництво російського газопроводу "Північний Потік-2", проте змусить "Газпром" грати за правилами, а Німеччину – виконувати свої обіцянки, заявила 4 квітня член групи Зелених в Комітеті з промисловості, досліджень та енергетики Європейського парламенту Ребекка Гармс, повідомляє "Укрінформ".

""Газпром" також і надалі повинен дотримуватися правил ЄС. Анбандлінг виробництва та оперування обмежить потужність газового гіганта. Це зробить проект Nord Stream 2 складнішим і, можливо, відстрочить, але не зупинить", – визнала Гармс.

Євродепутат зазначила, що заява Росії про повне припинення транзиту газу через Україну відразу після запуску "Північного потоку-2" доводить, що цей газопровід – у першу чергу геополітичний проект Кремля, спрямований проти України.

"Німецький канцлер обмовила свою підтримку проекту трубопроводу умовою продовження транзиту. Німецький уряд повинен дотримуватися цієї обіцянки – підкреслила Гармс.

4 квітня Європарламент прийняв оновлену директиву (закон Євросоюзу), яка поширює правила газового ринку ЄС на трубопроводи з країн, що не входять в ЄС, в тому числі "Північний потік-2".

Повідомлялося, що в лютому представники Ради Європейського союзу та Європарламенту погодили поправки до газової директиви ЄС. Документ буде підготовлений на всіх мовах країн ЄС і відправиться на остаточне затвердження.

Як писав директор Дипломатичної академії імені Геннадія Удовенка при МЗС України Сергій Корсунський у своїй статті для DT.UA той факт, що про остаточному тексті Газової директиви домовлялися Німеччина і Франція, а не Німеччина з одного боку і Польща з країнами Балтії - з іншого, говорить про багато що. Якщо для повноти картини згадати, що саме Франція зараз відкликала свого посла з Італії, а країни ЄС не змогли узгодити єдину позицію навіть у Венесуелі, стає очевидним - політичний розкол в ЄС наявності.

Детальніше про те, що стоїть за рішенням Німеччини і Франції по "Північному потоку-2" читайте в статті "Німеччина зосереджується" Сергія Корсунського в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі