ЄС вигідніше дозволити Греції вийти з єврозони – WSJ

Поделиться
ЄС вигідніше дозволити Греції вийти з єврозони – WSJ После референдума уступки Греции со стороны ЕС могут быть вредными. Иллюстрация © Euronews
Якщо європейські чиновники підуть на поступки Афінам після референдуму, це дасть поганий сигнал іншим країнам в кризі.

Результати вчорашнього референдуму дали чітко зрозуміти, яку саме позицію займають греки щодо фінансової кризи і шляхів виходу з неї. Не зважаючи на те, що Греція відчула неприємний смак наслідків, таких як контроль капіталу і обмеження на зняття готівки, вона все одно відкинула пропозицію кредиторів провести реформи в обмін на гроші.

Про це сьогодні пише Wall Street Journal в редакційній статті, нагадуючи, що прем'єр-міністр Алексіс Ціпрас обіцяв добитися кращих умов від Єврогрупи, якщо греки проголосують "проти".

"Але тепер лишається питання, чи підуть на поступки канцлер Ангела Меркель і інші європейські лідери", - пише видання.

На думку, оглядача, якщо європейці наважаться піти на поступки Ціпрасу, то вони дуже про це пошкодують. Це дасть сигнал іншим країнам-боржникам ЄС, що вони можуть шантажувати Брюссель і не проводити реформи, необхідні для відновлення економічного зростання.

Якщо країни одна за іншою почнуть погрожувати виходом, цілісність єврозони опиниться під загрозою. Така "політична епідемія" буде означати початок безперервної фінансової кризи в ЄС, яка буде більш небезпечною, ніж наслідки виходу Греції з валютного блоку.

"Кращий вибір, який може зробити Європа – це дозволити Греції вийти з єврозони, якщо вона цього хоче, і тим самими мінімізувати негативні наслідки, наскільки це можливо. Цей досвід буде болючим, але він врятує євро в довгостроковій перспективі", - йдеться в статті.

Видання Financial Times писало, що вихід Греції з єврозони відбудеться, але не скоро. Міністр фінасів Яніс Вароуфакіс вірно підкреслив, що всі угоди ЄС не передбачають процесу виключення країн з фінансових і політичних об'єднань. Таким чином, Греція може надовго лишатися у підвішеному стані: з паралельною внутрішньою валютою, але технічно в єврозоні. Європейські законодавці посилено працюють над вирішенням цієї дилеми. Однак вихід Греції з єврозони від початку не здавався простим процесом.

На референдумі в Греції 5 липня 61,29% громадян висловилися проти умов угоди з кредиторами з грецької заборгованості. Такий підсумок оголосило Міністерство внутрішніх справ та адміністративної реформи Греції після обробки бюлетенів з 93% дільниць. Умови, запропоновані кредиторами, підтримали 38,71% виборців.

Причиною референдуму став провал переговорів влади Греції з кредиторами з приводу боргу в 1,6 мільярдів доларів, в результаті чого МВФ заявили про невиплату Грецією 1,6 млрд боргу до 1 липня, чим країна оголосила дефолт.

Після того, як греки проголосували "проти" пропозиції кредиторів, президент Європейської Ради Дональд Туск призначив екстрений саміт ЄС щодо Греції на 7 липня.

Поделиться
Подготовил/ла Лесь Димань
Заметили ошибку?

Пожалуйста, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter или Отправить ошибку

Добавить комментарий
Всего комментариев: 0
Текст содержит недопустимые символы
Осталось символов: 2000
Пожалуйста выберите один или несколько пунктов (до 3 шт.) которые по Вашему мнению определяет этот комментарий.
Пожалуйста выберите один или больше пунктов
Нецензурная лексика, ругань Флуд Нарушение действующего законодательства Украины Оскорбление участников дискуссии Реклама Разжигание розни Признаки троллинга и провокации Другая причина Отмена Отправить жалобу ОК
Оставайтесь в курсе последних событий!
Подписывайтесь на наш канал в Telegram
Следить в Телеграмме