ЄС відкинув ультиматум Ірану щодо ядерної угоди

Поділитися
ЄС відкинув ультиматум Ірану щодо ядерної угоди Могеріні і глави МЗС настійно закликали Іран продовжувати виконувати свої зобов'язання згідно з СВПД © Facebook/Donald Tusk
Євросоюз, Франція, Німеччина і Британія оцінюватимуть дії Ірану з урахуванням виконання ним СВПД і Договору про нерозповсюдження ядерної зброї.

Європейський Союз, Франція, Німеччина і Велика Британія відкинули вимоги Ірану, який відмовився від виконання частини зобов'язань в рамках ядерної угоди і відвів учасникам Спільного всеосяжного плану дій (СВПД) 60 днів на захист своїх нафтового і банківського секторів від санкцій США. Про це йдеться у спільній заяві верховного представника ЄС із закордонних справ і політики безпеки Федеріки Могерині і глав МЗС країн.

"Ми відкидаємо будь-які ультиматуми і оцінюватимемо дії Тегерана з урахуванням виконання ним положень СВПД і Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (ДНЯЗ)", - підкреслюється в заяві.

Могеріні і глави МЗС настійно закликали Іран "продовжувати виконувати свої зобов'язання згідно з СВПД, як він це робив досі, і утримуватися від будь-яких кроків щодо ескалації".

Вони також нагадали Тегерану про засідання Спільної комісії з контролю над виконанням СВПД як про механізм, який гарантує реалізацію угоди.

Разом з тим в ЄС жалкують у зв'язку з відновленням Вашингтоном санкцій щодо Ірану після виходу адміністрації Трампа з ядерної договору. Брюссель, Париж, Берлін та Лондон залишаються відданими своїм зобов'язанням, зокрема, зреалізованих в "скасуванні санкцій в інтересах іранського народу".

"Ми сповнені рішучості і надалі докладати зусиль для продовження законної торгівлі з Іраном, в тому числі із залученням європейського фінансового механізму зовнішньоторговельних розрахунків INSTEX", - заявили вони.

Новим санкціям США передувало рішення Ірану припинити виконання деяких зобов'язань щодо ядерної угоди. 8 травня Тегеран повідомив про це рішення Росію, Велику Британію, Китай, Францію та Німеччину. Іран також пригрозив відмовитися від ще кількох пунктів ядерної угоди, включаючи обмеження на збагаченню урану, якщо за 60 днів країни ЄС не вирішать, як захистити нафтовий і банківський сектори Ірану від американських санкцій. При цьому Іран поки не покинув стіл переговорів і готовий продовжити діалог.

У травні 2018 року США вийшли з підписаної в 2015 році ядерної угоди з Іраном. Угода передбачала виконання Тегераном низки кроків, спрямованих на обмеження своєї ядерної програми в обмін на скасування санкцій. Зокрема, СВПД обмежував Іран у збагаченні урану до 3,67%. Це робить можливим використовувати уран для атомних електростанцій, але цього недостатньо для створення ядерної зброї.

Потім у листопаді адміністрація Трампа відновила всі санкції проти Ірану, вимагаючи від держав-союзників припинити купувати іранську нафту під загрозою штрафних заходів для компаній-закупівельників. Однак для восьми країн США зробили виключення, які минули через 180 днів, 2 травня цього року.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі