ЄС і Україна поговорять про скорочення довіри між сторонами на саміті в Києві - WSJ

Поділитися
ЄС і Україна поговорять про скорочення довіри між сторонами на саміті в Києві - WSJ Захід поки спостерігає за Україною
Захід все ще чекає від України впровадження реформ та покращення бізнес-клімату.

Високопоставлені чиновники Євросоюзу відправляться в Київ в понеділок, 27 квітня, на перший саміт з моменту початку конфлікту в Україні. Головним його негласним пріоритетом стане порушена довіра між Києвом і його західними сусідами, пише The Wall Street Journal.

Європа переживає, наскільки Україна на тлі внутрішніх економічних і політичних змін зможе впоратися з її зобов'язаннями. В ЄС також відзначають, що є небезпека погіршення економічної ситуації в країні через напруженість відносин з Росією.

У свою чергу, українські чиновники чітко розуміють марність сподівань на вступ до ЄС. Нездатність просуватися до безвізового режиму, відкриті розбіжності всередині ЄС щодо підтримки його санкції щодо Росії, говорять про сумніви у підтримці Європи Києва.

"Ми перебуваємо у періоді очікування і спостерігаємо", - сказав експерт в міжнародних відносинах центру Карнегі в Європі Ульріх Спек. "Захід чекає більш чіткого уявлення про те, куди прямує Україна, наскільки вона серйозно налаштована на реформи, чи може вона бути реальним партнером. І, звичайно, всі чекають розвитку подій: чи буде Росія рухатися далі на Сході чи не буде", - додав він.

Серед чиновників ЄС, які відправляться в Україну наступного тижня, президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер, голова Європейської ради Дональд Туск і глава зовнішньополітичного відомства ЄС Федеріка Могеріні.

Як зазначає видання, "існує прірва між тим, чого домагаються українські влади і тим, що ЄС може їм надати".

Чиновники ЄС визнають, що процес лібералізації візового режиму гальмуватися через відсутність контролю Україною за східним кордоном.

Вищі посадові особи ЄС відмовилися від пропозиції України щодо миротворчої місії ЄС, побоюючись того, що європейські "миротворці" можуть опинитися під вогнем російських або проросійських сил.

Більшість урядів ЄС також як і раніше виступають проти відкриття для України можливості вступу в союз. Крім того, тільки половина країн ЄС ратифікували торговельну та політичну угоду з Україною.

На ряду з цим, чиновники ЄС неодноразово заявляли, що в той час як Україна спочатку виконала хорошу роботу у боротьбі з корупцією і поліпшення бізнес-клімату, то подальші дії не були такими впевненими. На їх думку, Україна зробила занадто мало прогресу в залученні іноземних інвесторів.

Читайте також: Штайнмайер заявив про провал плану Росії по розколу Євросоюзу

Заступник голови МЗС з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль напередодні заявила, що Міністерство закордонних справ України хотіло б зафіксувати перспективу членства в ЄС у фінальній декларації Ризького саміту. Зеркаль зазначила, що питання членства і перспектива членства є наріжним каменем не тільки для України, але і для Молдови і Грузії.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі