ЄС готується відстрочити Brexit до липня – The Guardian

Поділитися
ЄС готується відстрочити Brexit до липня – The Guardian Парламентське голосування щодо угоди відбудеться у вівторок © EPA / ANDY RAIN
Вихід Великої Британії з ЄС намічений на 29 березня.

Євросоюз готується відстрочити Brexit, принаймні, до липня, прийшовши до висновку, що угода прем'єр-міністра Великої Британії Терези Мей не отримає схвалення в парламенті. Про це повідомляє британська газета The Guardian з посиланням на джерела.

ЄС вважає малоймовірним вихід королівства з об'єднання в березні, якщо угода не буде затверджена парламентом. Брюссель чекає від Лондона на прохання про розширення статті 50 Лісабонської угоди в найближчі дні.

У статті 50 Лісабонського договору викладено умови виходу держави-члена Євросоюзу з об'єднання. Як тільки стаття 50 застосовується, у сторін є дворічний термін для завершення переговорів. Якщо за результатами переговорів не вдається укласти угоду, то держава виходить з ЄС без неї. 29 березня 2017 року уряд Мей активізував статтю. Вихід Великої Британії з ЄС повинен відбутися до квітня 2019 року.

Очікується, що спеціальний саміт ЄС, на якому можуть прийняти рішення про відстрочення Brexit, буде скликана президентом Європейської ради Дональдом Туском, як тільки буде отримано запит Великої Британії. За словами чиновників, тривалість переговорів, передбачених статтею 50, буде визначено на підставі оголошеної Мей причини для затримки.

"Технічна" відстрочка Brexit до липня є першим можливим кроком, який дасть додатковий час для перегляду і ратифікації поточної операції після того, як британський уряд отримає чітке уявлення про те, що буде мати більшість в парламенті.

"Якщо прем'єр-міністр продовжить роботу і повідомить нам, що необхідно більше часу на схвалення угоди в парламенті, то буде запропоновано технічне продовження до липня", - сказав один з чиновників ЄС.

Зазначається, що більш тривале розширення дії статті 50 може бути запропоновано пізніше, коли будуть скликані загальні вибори або призначений другий референдум.

Парламентське голосування щодо угоди про Brexit відбудеться 15 січня. Воно повинно було відбутися в грудні, однак Мей перенесла його на невизначений строк з метою одержання додаткових гарантій від ЄС щодо "страхувальної" схеми щодо ірландського кордоні. Така схема фактично унеможливлює вихід Північної Ірландії з митного союзу ЄС. При цьому вона є тимчасовою. Однак Євросоюз офіційно відмовив Мей в повторних переговорах щодо Brexit.

25 листопада, під час позачергового саміту ЄС щодо Brexit, країни Євросоюзу прийняли угоду, а також декларацію про відносини Британії та ЄС після виходу країни з організації. На час перехідного періоду Сполучене Королівство не зможе брати участь у прийнятті спільних рішень членів ЄС, але продовжуватиме вносити кошти в бюджет організації і визнаватиме рішення Європейського суду. Крім того, Лондон буде залишатися членом європейського ринку та Митного союзу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі