Ядерні погрози Путіна стали програшною стратегією – Washington Post

Поділитися
Ядерні погрози Путіна стали програшною стратегією – Washington Post Ядерні погрози не допоможуть Путіну залякати Захід. Ілюстрація © Сайт президента России
Російський президент нагадує про ядерний арсенал, тому що його армія і економіка занадто слабкі, щоб кидати виклик ЄС і США.

Президент Росії Володимир Путін намагається розв'язати геополітичну головоломку, в якій з одного боку він хоче відновити статус супердержави, а з іншого – сучасна російська держава значно слабша в економічному і військовому полі у порівнянні з СРСР.

Про це на сторінках Washington Post пише професор міжнародної політики юридичної школи Флетчера в Університеті Тафта Даніел Дрезнер.

"Путін хоче створити образ політичного гравця, який дотримується "стратегії вічної кари" у відносинах з союзниками і суперниками, щоб змусити їх йти на компроміси", - йдеться в статті.

Оглядач пише, що з певної точки зору Путін повторює таким чином поведінку НАТО в часи Холодної війни. В ті часи Захід розумів, що його неядерний арсенал значно слабший, ніж у країн Варшавського договору. Тому Альянс відмовився від доктрини "не застосування першим" ядерної зброї, щоб стримувати військову перевагу СРСР і його союзників.

Але така стратегія не допоможе Путіну, оскільки його позиція в багатьох питаннях сьогодні значно слабша, ніж 5 років тому. Тепер йому доводиться мати справу зі слабкою економікою, ворожою Україною, налаштованою захищатися і вбивати більше російських найманців і військових в Донбасі, а ще й НАТО посилює свої позиції в Східній Європі.

Президент Росії відреагував на всі ці обставини дуже не переконливо. Його найрішучішим кроком став розворот Росії до Китаю. Але Пекін лише з радістю скористається цією ситуацією для отримання комерційних вигод і не більше.

Крім того, усі спроби Кремля за допомогою пропаганди змусити європейців полюбити Росії не спрацювали. Натомість лідери ЄС можуть стати більш рішучими, якщо відбудеться ескалація кризи. Євросоюз досі значно потужніша сила на континенті, ніж Росія. Єдине, до чого призвела політика Путіна, - це зміцнення його позицій на внутрішньому фронті.

Однак, провал стратегії російського президента – це теж проблема. Впродовж минулого року він продемонстрував, що вдається до ескалації кожного разу, коли потрапляє в погану ситуацію. Але коли ситуація на користь Росії, Путін теж може спробувати перевірити НАТО на рішучість. Тож для обох сторін здається, що заморожений конфлікт в Україні може встановити певну стабільність і спокій у відносинах. Але навряд чи це правда.

Таким чином, по-перше стратегія Путіна щодо ядерних погроз не спрацює. Тому йому знадобиться нова ескалація. А по-друге, Кремль вважає, що він оточений ворожим Заходом. Страшно уявити, що можуть вирішити російські політики, коли на зміну президенту США Бараку Обамі прийде хтось більш рішучий.

Раніше експерти застерігали, що США і Росія знаходяться на порозі гонки ядерних озброєнь. Вільям Перрі та Дезмонд Браун, колишні міністри оборони США і великої Британії, заявляють, що Вашингтон і Москва порушують міжнародні правила, які були розроблені з метою скоротити ризик виникнення конфліктів.

В цей же час, НАТО готується переглянути свою стратегію в сфері ядерної зброї на тлі зростаючих суперечностей з Росією з приводу військових дій в Україні.

Раніше в НАТО пообіцяли відповісти на ядерну активність Росії. При цьому Столтенберг заявив, що плани президента Росії Володимира Путіна передати армії 40 нових ракет з ядерними боєголовками – це не що інше, як необґрунтоване і небезпечне "брязкання" ядерною зброєю.

В цей же час, видання Newsweek писало, що Путін розглядає ядерну зброю як інструмент примусу. І саме це найнебезпечніше в заявах Кремля.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі