Вучич привів армію в боєготовність після затримання сербів у Косові

Поділитися
Вучич привів армію в боєготовність після затримання сербів у Косові У вівторок в північних районах Косово, де проживають серби, провели арешти
В північних районах Косово, де проживають серби, у вівторок були проведені арешти. Влада Косова пояснила свої дії боротьбою зі злочинністю. Белград вважає, що Пріштіна намагається залякати і вигнати сербів з Косова.

Президент Сербії Олександр Вучич привів війська у повну бойову готовність після повідомлень про те, що косовська поліція провела арешти сербів, що проживають на півночі республіки. Про це повідомляє агентство Associated Press з посиланням на державне телебачення країни.

Як повідомляється, косовська поліція в районі північного Косово, де проживають серби, розпочала рейд рано вранці у вівторок. Прем'єр-міністр Косово Рамуш Харадінай на своїй сторінці в Twitter підтвердив, що поліція Косово у вівторок проводить спецоперацію. Він уточнив, що вона спрямована на боротьбу з контрабандою та організованою злочинністю.

"Я підтверджую, що ця операція спрямована проти організованої злочинності, вона також націлена на співробітників поліції та митниці", - сказав Харадінай.

Представник сербського уряду Марко Джурич заявив, що дії поліції Косова спрямовані на те, щоб залякати і вигнати сербів з Косова, і є "не лише загрозою стабільності, але і прямою загрозою миру".

"Якщо це не припиниться негайно, немає жодних сумнівів у тому, як Сербія відреагує вже протягом дня", - наводить слова Джурича AP.

Держтелеканал Сербії уточнює, що Вучич віддав наказ про приведення в повну боєготовність сербських військ, дислокованих поблизу кордону з Косово.

Раніше Вучич визнав втрату контролю над Косовом. Він запропонував сербським депутатам обрати між двома сценаріями розвитку ситуації в регіоні - замороженим конфліктом і налагодженням відносин з Приштиною. Вучич підкреслив, що сам виступає за другий шлях.

30 квітня президент Косово Хашим Тачі вимагав від Белграда визнати незалежність Косова. "Вимоги або мрії про те, що на півночі Косово може бути створено співтовариство з виконавчою владою за моделлю Республіки Сербської, ніколи не будуть реалізовані", - підкреслив він.

У грудні в Косово був прийнятий закон про формування власної армії. Її чисельність становитиме близько 5 тисяч людей.

Зазначимо, дипломатичний конфлікт між Сербією і Косово є одним з найнебезпечніших в Європі. Белград втратив контроль над своєю колишньою провінцією після бомбардувань НАТО, що поклали край війні між сербами і партизанськими силами Косово, яка сталася в 1998-1999 роках. Війна забрала 13 тисяч життів.

У 2008 році Косово проголосило в односторонньому порядку незалежність, яка була визнана США і 109 іншими країнами, але не Сербією і її союзниками – Росією і Китаєм. Ці країни також відмовилися прийняти Косово в ООН.

Докладніше про відносини між Косово і Сербією читайте в матеріалі Костянтина Федоренка "Косовський запал для "порохової бочки Європи"" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі