Влада Росії розповідає росіянам байки про "радощі" бідності – Wyborcza

Поділитися
Влада Росії розповідає росіянам байки про "радощі" бідності – Wyborcza Кремль запевняє росіян, що недоїдати і не відпочивати - це "добре". Ілюстрація
Чиновники переконують, що недоїдати, не відпочивати – це нібито корисно для здоров'я.

Офіційно в Росії нібито вже й немає кризи, а всі найбільші економічні труднощі вже позаду. Принаймні це те, що росіяни чують з телевізора.

Але холодильник, який, власне, веде "війну проти телевізора", демонструє мешканцям РФ зовсім іншу картинку. Але влада докладає великі зусилля для захисту державних запевнянь. Найбільше у цій справі прославився депутат від "Единой России" в місцевій раді Єкатеринбургу Ілля Гаффнер. Він пішов у супермаркет, оглянув ціни і визнав, що за рік вони зросли на 25%.

"Але нічого страшного! Це нормально. А якщо комусь бракує коштів, ну то треба їсти менше. Це корисно для здоров'я", - запевнив російський депутат співвітчизників.

Однак провінційною "мудрістю" справа не обмежилася. Про це на сторінках Gazeta Wyborcza пише оглядач Вацлав Радзівінович. Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков зробив дуже здивований вираз обличчя, коли журналісти запитали його про падіння реальних доходів росіян у 2015 році. За словами Пєскова, дійсно є певне "незначне" скорочення доходів, але "великого падіння" точно немає. При цьому прес-секретар Путіна навіть нагадав, що офіційна статистика говорить про скорочення на 3,5%. А заплати росіян з початку року зменшилися "лише" на 9,5%.

Пєсков не дарма назвав саме такі цифри, оскільки він, так само як і інші урядовці, повинен був скоротити собі зарплату на 10%. Таким чином в Кремлі хочуть показати, що влада нібито з народом. Але урядовець того скорочення і не відчув. Можливе це тому, що, попри наказ Путіна, чиновники відмовилися лише від 3,5% своєї зарплати у 2015 році.

Через вторгнення армії Росії в Сирію росіяни втратили "доплати", до яких вже звикли і які дозволяли їм проводити відпустки на курортах Єгипту і Туреччини. Урядовці ж тепер запевняють росіян, що неспроможність влаштувати собі відпочинок на морі – це тільки користь для здоров'я. Так говорить, приміром, головний санітарний лікар Росії Анна Попова. Її відомство вже прославилося тим, що вміє вчасно знайти щось шкідливе у продуктах, які Кремль якраз хоче заборонити. На її думку, за межами РФ російських мандрівників обов'язково чекають небезпечні віруси, бактерії, смертельні і небезпечні грибки.

"В США щороку реєструють 10-15 випадків чуми. Це стільки ж, скільки на Мадагаскарі. В Китаї лютує пташиний грим, а в Індії – свинка. В Латинській Америці панує лихоманка, а ще є і малярія", - лякає Попова.

Але найбільший кошмар, звісно ж, чекає росіян у Європі. За її словами, в Польщі триває боротьба з "вірусами гепатиту, туберкульозу, ВІЛ, які принесли з собою біженці. А це значить, що епідеміологічна ситуація погіршується". Тому, звісно ж, турботливі чиновники радять росіянам не наражати свій організм на небезпеку і краще лишатися вдома, де санітарна ситуація "стабільна".

Звісно, лікар Попова не говорить про те, що в Росії мільйон людей лишаються носіями ВІЛ, так само як і про те, що 120 тисяч людей щороку вмирають від туберкульозу, а також в країні поширюється вірус, який чинить опір більшості відомих антибіотиків. Ще один критик подорожей на іноземні моря голова Федерації туристичних агенцій Олег Сафонов нагадав росіянам, що їхні предки взагалі ніколи не відпочивали. А до 1861 року, коли було скасоване кріпацтво в Російській імперії, вони проводили вільний час "на панських полях".

Жарти жартами, але голова Конституційного суду Росії Валерій Зоркін на сторінках урядової "Російської газети" розкритикував царя Олександра ІІ за скасування кріпацтва. На його думку, саме така форма рабства була головною опорою "єдності народу". А після його скасування росіяни "стали нещасними і знервованими".

Раніше видання The Economist писало, що Кремль забороняє росіянам відпочивати закордоном, як в часи СРСР. Після анексії Криму кількість "невиїздних" росіян ще збільшилася. Російське міністерство закордонних справ почало лякати громадян свої країни байками, що американські агенти "полюють на росіян". Відомство радить не відвідувати країни, які мають тісні зв'язки з США. А це значить, що росіянам не варто їхати в жодну країну Європи, а також в Єгипет і Туреччину.

Тим часом, чиновники намагаються відправити росіян відпочивати в окупований Крим. Але вже другий курортний сезон на півострові проходить кепсько: порожні набережні і пляжі без туристів.

Раніше повідомлялося, що подорожі в Крим втрачають популярність серед росіян так само, як і купівля нерухомості на півострові.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі