"Вишеградська четвірка" виступила проти введення в ЄС квот на біженців

Поділитися
"Вишеградська четвірка" виступила проти введення в ЄС квот на біженців У "Вишеградській четвірці" наполягають на принципі добровільності у питаннях прийому біженців © social.eadaily.com
Глави урядів Польщі, Чехії, Словаччини та Угорщини закликали до посилення охорони зовнішніх кордонів Євросоюзу.

У п'ятницю, 4 вересня, глави урядів Польщі, Чехії, Словаччини та Угорщини на саміті "Вишеградської четвірки" в Празі виступили проти введення в Євросоюзі обов'язкових квот на біженців.

"Ми наполягаємо на добровільності", - заявив чеський прем'єр Богуслав Соботка.

Глави урядів "Вишеградської четвірки" таким чином відреагували на ініціативу Німеччини та Франції про справедливий розподіл біженців.

"Куди це приведе? Один континент знелюдніється, а інший - наповнюється", - сказала прем'єр-міністр Польщі Ева Копач.

Вона вважає, що кожна держава повинна приймати власне суверенне рішення щодо даного питання.

У свою чергу, прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан прокоментував ситуацію з пішим походом біженців з Будапешта в Австрію. За його словами, коли австрійці приїжджають на автомобілях і автобусах підвозити біженців, то за європейськими законами вони стають перевізниками нелегалів.

У спільній заяві урядів "Вишеградської четвірки" закликали до посилення охорони зовнішніх кордонів Євросоюзу, створення реєстраційних центрів у найбільш уразливих в плані потоку нелегалів країнах та стабілізації ситуації в Сирії та Лівії. Однак вони виступили проти поновлення контролю на кордонах всередині ЄС.

Читайте також: Сирійські біженці знайшли шлях до Європи через Росію – WSJ

Із початку цього року Середземне море вже перетнули понад 240 тисяч осіб. Мігранти добираються до берегів Італії і Греції, а звідти перебираються в інші європейські країни. Найбільше біженців в ЄС приймає Німеччина. Днями німецька влада заявила, що в цьому році зможуть прийняти до 800 тисяч шукачів притулку.

Раніше єврокомісар з внутрішніх справ і питань міграції Дімітріс Аврамопулос заявив, що з часів Другої світової війни світове співтовариство зіткнулося з важкою кризою біженців, і Європа зобов'язана внести свій внесок у його рішення.

У квітні 2015 року Євросоюзом був затверджений план по боротьбі з нелегальною міграцією, а також взяв нову програму допомоги мігрантам. У травні повідомлялося, що Єврокомісія запропонувала розподіляти мігрантів в країнах ЄС за квотним принципом - в залежності від економічних показників країни.

Як писав у статті для DT.UA Європу накриває вал нелегальної міграції Олексій Коваль, роблема вироблення спільної міграційної політики у рамках ЄС має не тільки економічну та гуманітарну складову, - на неї великою мірою впливають політичні розбіжності. Країни півночі й півдня Європи, країни "периферії" та ті, що розміщені всередині континенту, все ще обстоюють різні підходи.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі