"Вишеградська четвірка" виступила проти плану ЄС за квотами на мігрантів

Поділитися
"Вишеградська четвірка" виступила проти плану ЄС за квотами на мігрантів "Вишеградська четвірка" не згодна з планом ЄС про квоти на мігрантів
Даний механізм розподілу не буде сприяти вирішенню ситуації.

Вишеградська група (Чехія, Словаччина, Угорщина і Польща) не згодна з намірами Єврокомісії розподілити 120 тисяч мігрантів по країнам ЄС.

Про це заявили після зустрічі глав МЗС цих країн з міністрами закордонних справ Люксембургу та Німеччини, повідомляє видання Ceske Noviny.

"Ми всі добре розуміємо, що цю проблему можна вирішити тільки спільно. Ми підтримуємо пошуки спільного рішення, яке буде включати всі аспекти", - сказав глава МЗС Чехії Любомир Заоралек.

На його думку, цей механізм розподілу ситуацію не вирішить.

"Однак сам механізм розподілу не вирішить ситуації", - зазначив він.

"Ми зійшлися в поглядах на велику частину питань, пов'язаних з нинішньою міграційною кризою в Європі, крім питання квот", - зазначив глава МЗС Словаччини Мирослав Лайчак.

У той же час МЗС Люксембурга Жан Ассельборн висловив сподівання, що представники всіх країн-членів співтовариства проявлять в нинішній складний момент, свою солідарність і людську гуманність при вирішенні міграційної проблеми.

Читайте також: У п'яти областях України хочуть знищити популяцію диких кабанів через вірус АЧС

9 вересня голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер оголосив про плани збільшити кількість квот щодо біженців, яких повинні будуть распределенить між собою 28 країн ЄС, з 40 до 160 тисяч осіб. Відповідні пропозиції будуть винесені на обговорення в Брюсселі 14 вересня.

Останнім часом перед Європою гостро стоїть проблема мігрантів і біженців. Тільки через Середземне море в 2015 році Європу прибуло 220 тисяч мігрантів. При цьому кількість загиблих у морі за той же період складає понад 2,1 тисячі осіб. У липні 2015 року кількість мігрантів біля кордонів ЄС вперше перевищила 100 тисяч за місяць.

У серпні Єврокомісар з внутрішніх справ і питань міграції Дімітріс Аврамопулос заявив про найгіршу міграційну кризу з часів Другої світової війни. За оцінками Єврокомісії, крім Італії та Греції основними "воротами" до Європи для біженців стала Угорщина.

На рішення проблеми мігрантів 10 серпня Євросоюз виділив 2 мільярди 400 мільйонів євро. Заява Брюсселя про виділення коштів з'явилася після призову британського зовнішньополітичного відомства переглянути міграційне законодавство ЄС і запропонувало ввести законодавчі заходи, що гарантували б повернення на батьківщину громадян африканських і азіатських країн.

Втім, проблема вироблення спільної міграційної політики в рамках ЄС має не тільки економічну і гуманітарну складову, але у більшою мірою схильна до політичних розбіжностей, наголошує у статті для DT.UA Олексій Коваль. Країни півночі і півдня Європи, країни "периферії" і ті, що розташовані всередині континенту, як і раніше відстоюють різні підходи.

Докладніше читайте у статті Олексія Коваля Європу захльостує вал нелегальної міграції для тижневика "Дзеркало Тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі