Вірменські протестувальники зайняли мерію міста, в якому розташована база ВС РФ

Поділитися
Вірменські протестувальники зайняли мерію міста, в якому розташована база ВС РФ В Гюмрі перебуває російська військова база з 3 тисячами військових.
Друге за величиною місто Вірменії Гюмрі розташоване в 120 кілометрах від Єревана.

Прихильники лідера вірменських протестів Миколи Пашиняна зайняли приміщення мерії міста Гюмрі. Протестувальники вимагають, щоб мер Самвел Баласанян приєднався до протестів і вийшов з коаліції правлячої Республіканської партії, повідомляє "Радіо Свобода".

Друге за величиною місто Вірменії Гюмрі розташоване приблизно в 120 кілометрах від Єревана, в ньому перебуває російська військова база з 3 тисячами військових.

Раніше, Нікол Пашинян заявив, що він і його соратники готові до будь-якого розвитку подій у Вірменії.

"Де-юре повинні відбутися нові вибори прем'єр-міністра, а якщо вибори не відбудуться, відбудуться позачергові парламентські вибори. Знаєте, ми аналізуємо сценарії, у всякому разі, за всіма сценаріями загальнонародний рух не може не перемогти. Бачите, що відбувається: народ, відчув дихання перемоги, не може випустити її зі своїх рук", - сказав Пашинян.

Лідер протестів в Єревані Нікол Пашинян має намір продовжувати мітинги до зміни влади у Вірменії і закликав блокувати дороги, залізні дороги і аеропорт в Єревані.

Через акцій протесту депутати парламенту Вірменії, які не проголосували за призначення Пашиняна прем'єр-міністром, не можуть зібратися на засідання.

Повідомлялося, що парламент Вірменії у вівторок, 1 травня, відхилив кандидатуру опозиційного лідера Нікола Пашиняна, який претендував на посаду прем'єр-міністра країни. Пашинян заручився 45 підтримкою депутатів, 55 проголосували проти.

Раніше призначений у квітні прем'єром колишній президент Вірменії Серж Саргсян 23 квітня подав у відставку під тиском масових вуличних протестів. Саргсян був президентом Вірменії 10 років. Перед закінченням його президентських повноважень конституцію Вірменії було змінено, країна стала парламентською республікою, реальна влада перейшла до рук голови уряду.

Правляча Республіканська партія Вірменії заявила про рішення не висувати свого кандидата на посаду прем'єр-міністра країни під час виборів, призначених на 1 травня. При цьому партія візьме участь у майбутніх парламентських виборах.

Тим часом опозиційна парламентська фракція "Єлк" висунула на посаду прем'єр-міністра кандидатуру лідера протестного руху, керівника фракції Нікола Пашиняна. Для обрання прем'єр-міністра в парламенті необхідно набрати 53 голоси. Сам Пашинян заявив про те, що готовий стати прем'єром, якщо народ довірить йому такий відповідальний пост.

Детальніше про ситуацію у Вірменії читайте у матеріалі Володимира Кравченка "Вірменська вулиця і "двір" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі