Виправдання Трампа за м'якість до Росії не переконливе - WP

Поділитися
Виправдання Трампа за м'якість до Росії не переконливе - WP Трамп чомусь поблажливий лише до Росії. © kremlin.ru
Американський президент хоче вручити Москві перемогу в конфлікті через російське втручання у вибори 2016 року.

Президент США Дональд Трамп дав чітко зрозуміти, що він не збирається тиснути на Володимира Путіна, коли йдеться про втручання Росії у американські вибори в 2016 році.

Після зустрічі минулого тижня у В'єтнамі, Трамп сказав, що вірить у щирість заперечень російського президента і не бачить сенсу і далі піднімати це питання.

Про це пише лояльне до Демократичної партії видання Washington Post, нагадуючи, що після цього Трамп почав писати в Twitter про те, як важливо збудувати хороші відносини з Росією. А тиск на Путіна за втручання у вибори лише нашкодить їм.

"Коли вже всі ненависники і дурні зрозуміють, що хороші відносини з Росією - це добре. Вони завжди розігрують політику, погану для нашої країни. Я хочу вирішити питання КНДР, Сирії, України, тероризму. І Росія може в цьому дуже допомогти!" - написав Трамп на Twitter.

І, схоже, тепер це "офіційна брехня". Радник Білого дому Марк Шорт фактично повторив її у неділю.

"Ядерна зброя КНДР - більша загроза, ніж куплені Росією рекламні повідомлення у Facebook для поширення у Америці", - сказав він, додавши, що президент США зараз хоче з'ясувати, як можна співпрацювати з Москвою у питанні Північної Кореї і її ядерної програми.

Логіка позиції Білого дому очевидна: навіщо фокусуватися на минулому, якщо майбутнє таке важливе. Але у неї є кілька ключових проблем. По-перше, такий підхід створює величезний прецедент. По-друге, Вашингтон не так поводиться з іншими країнами. По-третє, це суперечить образу Трампа, який він тривалий час розвивав.

Твердження Трампа і Білого дому про важливість російського втручання у ситуацію з КНДР - це дуже слизька доріжка. Адже окрім північнокорейської ядерної програми немає жодної актуальної проблеми. Натомість так Вашингтон може вручити перемогу Кремлю у конфлікті через втручання у американські вибори 2016 року, а також скасувати санкції, запроваджені за це втручання. Саме цього Путін і хоче. Мовляв, вони лише відштовхують російського союзника. Такий підхід також ігнорує необхідність стримати потенційні нові дії в цьому ж дусі. Якщо Трамп відкине російське втручання як неважливе і не варте уваги, це подасть іншим країнам сигнал, що вони теж можуть безкарно так поводитися.

Також Трамп чомусь робить виняток лише для Росії і Володимира Путіна. З іншими країнами він не такий поблажливий. Приміром, коли йдеться про допомогу Китаю у приборканні ядерних абміцій КНДР, Трамп поводиться не так улесливо. Звісно, останнім часом він пом'якшив свій тон. Але до недавна він займав тверду позицію на переговорах з Пекіном і навіть відкидав, що китайська сторона може допомогти Вашингтону.

"Хоча я ціную зусилля лідера Си Цзиньпіна і Китаю щодо Північної Кореї, вони не спрацювали. Принаймні, я знаю, що Китай спробував", - писав Трамп на Twitter 20 червня.

Часом жорстка позиція Трампа щодо Китаю дуже контрастує з тим, як він поводиться з Росією. Хоча допомога Пекіна у питанні КНДР значно важливіша.

І, зрештою, поведінка Трампа з Кремлем абсолютно протирічить його характеру. Він же мав бути майстром на переговорах. Нинішній президент, зрештою, навіть написав книжку про те, як треба вести переговори і укладати угоди. Але чомусь коли йдеться про Росію, Трамп допускає свою поразку на цих переговорах з Путіним. І він навіть не спробував жорстких підходів.

Нагадаємо, раніше повідомлялося про те, що ФБР не виявило жодного впливу Білого дому на розслідування про втручання Росії у президентські вибори 2016 року. Виступаючи публічно вперше після того, як він був затверджений керівником Бюро, Крістофер Врей також похвалив спеціального радника Департаменту юстиції США Роберта Мюллера, який розслідує справу про російське втручання у вибори і ймовірну змову команди Дональда Трампа з Росією.

Раніше, Facebook і Twitter показали масштаб втручання РФ у вибори в США. Так, зареєстровані в Росії користувачі розмістили протягом двох років у соціальній мережі Facebook близько 80 тисяч записів, спрямованих на "розкачування" громадської думки в США. Своєю чергою Twitter повідомляє, що ідентифікував 2752 фейкові облікові записи, що набагато більше, ніж заявлене раніше кількість – 201.

27 жовтня велике журі присяжних у Вашингтоні схвалило перші обвинувачення в рамках розслідування про втручання Росії у вибори президента США в 2016 році.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі