Від недовіри до повного схвалення: як світові лідери відреагували на ліквідацію лідера ІД

Поділитися
Від недовіри до повного схвалення: як світові лідери відреагували на ліквідацію лідера ІД
Представники деяких держав зазначають, що тепер слід бути вдвічі уважнішими.

Ліквідація лідера "Ісламської держави" Абу Бакр аль-Багдаді під час рейду американського спецназу у Сирії, схваленого президентом США Дональдом Трампом навіть на найвищому рівні викликала доволі різну реакцію на подію. Хтось відверто вітає такий крок, а хтось вважає, що варто тепер бути вдвічі обережнішими, адже ліквідація лідера може спонукати бойовиків до помсти.

Генеральний секретар Північноатлантичного Альянсу Єнс Столтенберґ схвалив наслідки операції.

"Заява США щодо операції проти Абу Бакр аль-Багдаді є надзвичайним кроком у наших зусиллях проти міжнародного тероризму. НАТО лишається відданим боротьбі проти нашого спільного ворога ІДІЛ", - написав він у Twitter.

У Росії не вірять у достовірності заяви про вбивство аль-Багдаді. Офіційний представник Міноборони РФ Ігор Конашенков в ефірі одного із державних телеканалів заявив: "Міноборони Росії не має достовірної інформації про проведення американськими військовими операції … із чергового "знищення" колишнього лідера ІДІЛу Абу Бакр аль-Багдаді". А голова комітету Ради Федерації з міжнародних питань Костянтин Косачов сказав, що лідера "Ісламської держави" знищували не раз, а протидія тероризму є значно важчим завданням за фізичне знищення їхніх лідерів.

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган не зміг не виправдати свій напад на Сирію і курдів.

"Вбивство ватажка ІДІЛ є переломним моментом у нашій спільній боротьбі проти тероризму. Туреччина продовжуватиме підтримувати антитерористичні зусилля, як і раніше", - написав він у Twitter та додав: "Туреччина заплатила велику ціну у боротьбі з тероризмом. … Курди боролися на боці США проти ІДІЛу, утім Анкара вважає їх терористами"

Уряд Іраку оприлюднив офіційну заяву, в якій вказав на власну причетність до операції.

"Віддана команда активно працювала понад рік, Служба Національної розвідки Іраку змогла точно визначити місце, де переховувався терорист Абу Бакр аль-Багдаді, у сирійській провінції Ідліб. Після цього американські сили, у координації зі Службою Національної розвідки Іраку провели операцію, що призвела до ліквідації терориста аль-Багдаді", - йдеться в офіційній заяві.

Міністр інформації Ірану Джавад Азарі-Джагромі у Twitter звинуватив США у причетності до створення "Ісламської держави": "Невелика справа. Ви просто вбили своє створіння".

Президент Франції Еммануель Макрон вважає це лише одним із етапів на шляху до знищення ІД.

"Смерть аль-Багдаді є сильним ударом проти "Ісламської держави", але це лише чергова сходинка. З нашими партнерами у міжнародній коаліції боротьба продовжується, щоб нарешті перемогти цю терористичну організацію. Це наш пріоритет на Близькому Сході", - зазначив Макрон.

Прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон написав у Twitter так: "Смерть Багдаді є важливим моментом у нашій боротьбі проти тероризму. Однак битва проти зла "Ісламської держави" ще не завершена. Ми працюватимемо з нашими партнерами по коаліції, щоб покінчити із вбивчою, варварською діяльністю ІДІЛу раз і назавжди".

Прем'єр-міністр Ізраїллю Біньямін Нетаньягу цілком схвалив дії США.

"Я б хотів привітати президента Трампа із вражаючим досягненням, що призвело до вбивства голови ("Ісламської держави") аль-Багдаді. Це відображає нашу спільну рішучість, Сполучених Штатів та усіх вільних країн, щоб побороти терористичні організації та терористичні держави. Цей успіх є важливим переломним моментом, але кампанія ще попереду", - зазначається в його заяві.

А от в Австралії закликали коаліцію не припиняти зусиль із протидії міжнародному тероризму.

"Смерть аль-Багдаді завдала серйозного удару "Ісламській державі" та стала ще одним важливим кроком до недопущення відновлення цієї організації. Важливо пам'ятати, що його смерть не означає припинення кампанії із подолання цієї терористичної групи та втілюваного нею екстремізму", - йдеться у спільній заяві прем'єр-міністра Австралії Скота Морісона, глави МЗС країни Маріс Пейн та міністра оборони Лінди Рейнолдс.

У свою чергу у Фінляндії вважають, що вбивство лідера може спонукати бойовиків до помсти.

"Спостерігається, що концентрація формується навколо Європи, де "Ісламська держава" зберігає операційну спроможність. … Подібні дії, коли вбивають лідера, підвищується ризик відплати", - заявив в ефірі Фінського радіо заявив прем'єр-міністр Фінляндії Анті Рінне.

Читайте також: Терористи ІДІЛ вже обрали собі нового лідера – ЗМІ

За даними американських медіа, американські спецпризначенці ліквідували Абу Бакра аль-Багдаді в ніч з 26 на 27 жовтня під час спецоперації в сирійській провінції Ідліб, схваленої Дональдом Трампом тиждень тому.

Американський президент підтвердив, що ватажка ІДІЛ вбито пославшись на результати тесту ДНК.

ЗМІ неодноразово повідомляли про смерть аль-Багдаді, проте згодом ця інформація не підтверджувалася.

На початку лютого аль-Багдаді пережив замах під час невдалої спроби перевороту в угрупованні. В ІДІЛ оголосили винагороду за "голову" головного змовника.

Докладніше про угруповання ІДІЛ і стратегію боротьби з ним читайте в матеріалі Олександра Коренькова "Друге відродження "Ісламської держави" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі