В Європарламенті не хочуть співпрацювати з Росією без збереження цілісності України

Поділитися
В Європарламенті не хочуть співпрацювати з Росією без збереження цілісності України В Європарламенті заговорили про те, що ЄС неправильно розумів Путіна. Ілюстрація © business.ua
Євродепутат від Польщі визнав, що Європа невправильно розуміла наміри Путіна.

Відносини між ЄС і Росії повинні базуватися на повазі до міжнародного законодавства. А співпраця буде можливою лише тоді, якщо Кремль почне поважати територіальну цілісність України в її кордонах включно з Кримом.

Про це йдеться звіті щодо стану відносин ЄС з Росією, який прийняв Комітет Європарламенту з закордонних справ сьогодні, 11 травня. Про документ повідомляє прес-сужба Європейської народної партії.

В документі йдеться про те, що європейсько-російські відносини не можуть суперечити європейським цінностям і порушувати міжнародне законодавство. Крім того, євродепутати хочуть, щоб був створений план дій на випадок, якщо Москва і далі буде відмовлятися виконувати свої зобов'язання згідно з міжнародними законами.

"З самого початку Європа помилково інтерпретувала наміри Путіна. Прийняттям цього звіту ми показуємо, що починаємо краще розуміти політику Росії" - сказав європарламентар Яцек Саріуш-Вольський.

Він також додав, що сила Європи "у її єдності". Польський євродепутат закликав деяких лідерів ЄС відмовитися від "прокремлівської політики" і почати працювати над "проросійською", тобто такою, яка б підтримувала не правлячий режим, а демократів у РФ.

"Час умовлянь минув, тепер час рішучих дій, солідарності та посиленої політики безпеки та оборони", - додав євродепутат.

Звіт розглядатиметься на пленарному засіданні Європарламенту впродовж травня. Раніше президент Європейської Ради Дональд Туск запевняв, що ЄС не піде на компроміс щодо територіальної цілісності України. А канцлер Німеччини Ангела Меркель заявляла, що Росія двічі порушила територіальну цілісність України: окупувавши Крим і розв'язавши війну в Донбасі. Вчора під час зустрічі з президентом Володимиром Путіним вона також заявила, що підтримує відновлення територіального суверенітету України.

"Нам необхідно давати собі звіт у тому, про що йде мова при реалізації мінського комплексу заходів. Мова йде про те, щоб суверенітет і територіальна цілісність України були відновлені. Ми будемо продовжувати спільно над цим працювати", - підкреслила Меркель.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі