В ЄС розкритикували відмова США від ратифікації Міжнародного договору про торгівлю зброєю

Поділитися
В ЄС розкритикували відмова США від ратифікації Міжнародного договору про торгівлю зброєю Трамп заявив, що США не ратифікують Міжнародний договір про торгівлю зброєю © flickr.com
У Євросоюзі вважають, що відмова Трампа від ратифікації угоди не сприяє підвищенню прозорості світової торгівлі зброєю.

Європейський Союз висловив жаль у зв'язку з рішенням президента США Дональд Трамп відкликати підпис з-під Міжнародного договору про торгівлю зброєю. В офісі зовнішньополітичної служби ЄС висловили впевненість, що дії Вашингтона суперечить зусиллям з підвищення прозорості світового ринку зброї, сприяють нелегальній торгівлі і підривають стабільність.

"Нерегульована торгівля зброєю завдає величезних страждань людям у багатьох частинах світу, підживлюючи військові конфлікти, тероризм і організовану злочинність. Стрілецька зброя є причиною загибелі близько півмільйона людей щорічно... Прийняте США рішення відкликати свій підпис не сприятиме зусиллям з підвищенню прозорості світової торгівлі зброєю, припиненню контрабанди та розповсюдження звичайних озброєнь", - йдеться у заяві офісу, поширеній у суботу, 27 квітня.

В ЄС додали, що закликають усі держави світу приєднатися до Договору.

Аналогічну заяву зробив міністр закордонних справ Німеччини Хайко Маас.

"Ми шкодуємо про рішення президента США Дональда Трампа вийти з угоди про торгівлю зброєю. Дане рішення перешкоджає зусиллям міжнародного співтовариства з ефективнішого регулювання цього питання", - цитує міністра прес-служба МЗС.

Маас підкреслив, що Берлін наполягатиме на посиленні правил у сфері торгівлі зброєю.

Напередодні президент США Дональд Трамп повідомив, що відкликає підпис під Міжнародним договором про торгівлю зброєю, назвавши його великою помилкою адміністрації Барака Обами.

Міжнародний договір про торгівлю зброєю був прийнятий 2 квітня 2013 року на Генасамблеї ООН, набув чинності 24 грудня 2015 року і з тих пір відкритий для приєднання. За нього проголосували 154 держави, проти висловилися Іран, КНДР і Сирія. Ще 23 країни під час голосуванні утрималися.

Документ є першим міжнародним договором, що вводить правила контролю та світові стандарти торгівлі звичайними озброєннями.

Під дію договору потрапляють угоди про постачання танків, бойових бронемашин, артилерійських установок, бойових літаків і вертольотів, кораблів, ракетних систем, а також легкої стрілецької зброї - від пістолетів до штурмових гвинтівок.

Договір підписали 130 держав, однак ратифікували його до цього моменту тільки 101 з них. До числа країн, де ратифікація не відбулася до цих пір, відносяться й США. Документ було передано до Сенату, і він перебуває на розгляді вже п'ятий рік.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі