В Японії відкривається саміт G7

Поділитися
В Японії відкривається саміт G7 В Японії з'їжджається "велика сімка" © Посольство США в Україні
Мова піде про подовження санкцій до Росії.

В Японії 26 травня починає роботу саміт країн "великої сімки" - G7. Місцем проведення зустрічі, яка розрахована на 3 дні, обраний острів Хонсю, політики будуть засідати на території національного парку Ісе-Сіма на узбережжі Тихого океану.

У Японії введені посилені заходи безпеки – до охорони порядку залучені 23 тисячі поліцейських.

Відомо, що в Японії вже перебувають президент США Барак Обама, прем'єр-міністри Великобританії та Канади Девід Кемерон і Джастін Трюдо.

Також у саміті візьмуть участь прем'єр Японії Сіндзо Абе, канцлер Німеччини Ангела Меркель, президент Франції Франсуа Олланд, голова ради міністрів Італії Маттео Ренці. На неофіційній частині саміту будуть присутні лідери ЄС – голова Європейської ради Дональд Туск і голова Європейської комісії Жан-Клод Юнкер.

Читайте також: G7 зніме санкції з РФ тільки після виконання Мінських угод

Лідери цих країн поговорять про боротьбу з тероризмом, територіальні спори, ядерну зброю, мігрантів, енергетику. Чимала увага буде приділятися питанням економіки та фінансової політики.

Нагадаємо, у зв'язку з анексією Криму Росією був скасований саміт "великої вісімки" (G8), який повинен був відбутися в Сочі в на початку липня 2014 року. Лідери семи країн "вісімки" заявили про призупинення членства в ній Росії до тих пір, поки ця країна не змінить політичний курс. Тому на зустріч зібралася не "Велика вісімка" в Сочі, а" Велика сімка "в Брюсселі.

В на саміті G7 в 2016 році мова піде про продовження санкцій на адресу Росії. Лідери країн "Великої сімки" мають намір пов'язати зняття санкцій з РФ тільки з виконанням всіх умов Мінських угод.

Терористи не тільки регулярно порушують Мінські угоди, а й перешкоджають діяльності Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ на тимчасово окупованих територіях Донецької області.

А уряд Японії порівнює поведінку РФ по відношенню до України з діями Китаю в Південно-Китайському і Східно-Китайському морях. Тому Токіо наполягає на єдиній позиції "Великої сімки" по відношенню до обох країн. Очікується, що на зустрічі G7 лідери виступлять проти дій Китаю в Південно-Китайському морі.

Детальніше про проблеми і перспективи врегулювання ситуації на Донбасі читайте в статті Сергія Рахманіна "Війна і Мінськ" у випуску тижневика "Дзеркало Тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі